6 דברים שכדאי לדעת על השתלת שיניים בלייזר

6 דברים שכדאי לדעת על השתלת שיניים בלייזר

זמן קריאה: 2 דקות
Rate this post

השתלת שיניים בלייזר הוא מושג שנכנס לז'רגון בשנים האחרונות, כאשר הלייזר, המוכר לנו ככלי מוצלח לביצוע פרוצדורות רפואיות בתחומים אחרים, כמו כירורגיה פלסטית, ניתוחי עיניים והסרת שיער, נכנס לשימוש גם בתחום כירורגיית השיניים.

השתלת שיניים בלייזר

 1. מהי השתלת שיניים בלייזר ובאיזה מקרים משתמשים בה?

  רפואת שיניים בלייזר משתמשת בטכנולוגיית קרן הלייזר לטיפול וחיתוך של רקמות רכות וקשות בחלל הפה, כדוגמת החניכיים והעצם.
  טיפול מסוג זה מדויק ועדין יותר מאשר הטיפול שכולנו מכירים, של חיתוך באזמל מנתחים וקידוח. הלייזר מפחית את הצורך בהרדמה ותפרים, מקצר את זמן הטיפול וחוסך למטופל חלק ניכר מהסבל וחוסר הנוחות שמתלווים לביקור אצל רופא השיניים. במיוחד בתחום המורכב יותר של כירורגיית שיניים והשתלות.

 2. אופן השימוש בלייזר בהשתלות שיניים

  בהשתלות שיניים, עיקר השימוש בלייזר הוא בשלב חיתוך החניכיים לצורך החדרת השתלים. באמצעות הלייזר הרופא יכול לפתוח את החניכיים בדיוק מירבי, להכניס את השתלים ולאחר מכן לסגור את החניכיים כך שהוא מסב נזק מינימלי לרקמות הסמוכות למיקום השתל.

 3. יתרונות השימוש בלייזר בהשתלות שיניים

  כאמור, אחד היתרונות המשמעותיים בשימוש בלייזר בהשתלות שיניים בפרט, ובתחום רפואת השיניים בכלל, הוא יכולת הדיוק ומזעור הפגיעה ברקמות סמוכות. בזכות החיתוך המדויק, הטראומה לאזור המושתל יורדת בעשרות אחוזים.

  יתרון נוסף של הלייזר הוא שהוא מונע דימומים כבר במהלך הטיפול. כיוון שללייזר יכולות חיטוי וצריבה של הרקמות בהן הוא מטפל, הוא מסוגל לאטום כלי דם וסיבי עצבים וגורם לקרישה מהירה של דימומים תוך כדי עבודה, מה שמאפשר החלמה קלה ומהירה יותר מהשתלה רגילה.

  כמו כן, הלייזר מפחית באופן משמעותי נפיחויות וכאבים בחניכיים, במהלך ולאחר ההשתלה, במיוחד בהשוואה לחיתוך בסכין מנתחים.

  כיוון שהחיתוך באמצעות הלייזר הוא סטרילי, הלייזר מונע דלקות מיותרות, שעלולות להיגרם משימוש באמצעים אחרים, כגון סקרפל או מקדחים.

  בהקשר הזה חשוב לציין גם את הפן הפסיכולוגי של השימוש בלייזר, שאינו מרעיש ומספק תחושה נקיה ובטוחה יותר למטופל, מה שיכול להפחית דרמטית את רמות החרדה שלו במהלך ההשתלה ולשפר את התרשמותו מהחוויה באופן כללי.

 4. למי השתלת שיניים בלייזר יכולה להתאים?

  באופן עקרוני, הלייזר היא פשוט טכנולוגיה חדשה שנכנסה לתחום השתלות השיניים. כך שבמידה ואתם מתכננים השתלת שיניים ונמצאתם מתאימים לבצע אותה – השימוש בלייזר מתאים לכם. אין מצבים רפואיים אישיים שמגבילים שימוש בלייזר בהשתלות, כיוון שהוא רק מייעל אותן. לכן, תוכלו פשוט להתייעץ עם הרופא בשלב תכנון ההשתלה ולבקש ממנו לשלב לייזר בהשתלה שלכם.

 5. מי מבצע את השתלות השיניים בלייזר?

  מידת ההצלחה של טיפול השתלת שיניים בלייזר תלויה ברמת המומחיות של הרופא המנתח והיא עולה בעשרות אחוזים כאשר מדובר ברופא שהוא מומחה חניכיים, כירורג, או מומחה פה ולסת. לכן, חשוב מאוד לבחור רופא בעל הכשרה מתאימה, ניסיון בתחום הלייזר, ושמרפאתו מצוידת במכשור מתקדם.

 6. מה המחיר של השתלת שיניים בלייזר?

  השתלת שיניים באופן כללי היא פרוצדורה רפואית שאינה זולה, אך משתלמת ושווה את ההשקעה בסופו של דבר.

  בדרך כלל המחיר של השתלת שיניים תלוי במצבו הרפואי של המטופל, מספר ההשתלות שהוא זקוק להן, והצורך בשחזורי לסת או הרמות סינוס. במקרים מורכבים, המחיר של מעורבות הלייזר הופך זניח כי הוא משתקלל בעלות הכללית.
  גם במקרים של השתלות קטנות ופשוטות, לא מדובר בתוספת גבוהה מאוד והתועלת שמופקת מהשימוש בלייזר בהחלט יכולה להשתלם.

 

בלוג השתלת שיניים
לחיוג מהיר למרפאה