fbpx

השתלת שיניים בשיטת All on 4

השתלת שיניים בשיטת All on 4

מהי שיטת All on 4?

All on 4 היא שיטה ייחודית ומתקדמת לביצוע השתלת שיניים המאפשרת הרכבת מערכת שיניים מלאה על ארבעה שתלים בלבד.

השיטה מתבססת על חלוקה אופטימלית ומחושבת של העומס על עצמות הלסת ומאפשרת למזער את הפגיעה בהם למינימום. כאשר במהלך הטיפול משתילים ארבעה שתלים לעצמות הלסת עליהם מורכב הגשר בו יותקנו הכתרים.

לדוגמא: ניתן לראות זאת בצילום הבא המציג מטופל שהורכבה לו מערכת השיניים בשיטת 'אול און 4' בלסת העליונה ובלסת התחתונה:

השתלת שיניים על גבי 4 שתלים - All on 4

מהם טיפולי All on 6 / All on 8?

במקרים מסויימים, כאשר מזהה הרופא המטפל צורך בכך, ייתכן גם שימוש בשתלים נוספים. כך למעשה הפך השם All on 4 לתיאור שיטה של חלוקת העומס על מספר מצומצם של שתלים, אך בפועל השיטה יכולה לכלול גם שימוש ב-6 או אף ב-8 שתלים, הכל במידת הצורך ובהתאם לשיקול הדעת של הרופא.

לדוגמא: הצילום הבא מציג השתלת שיניים All on 8 המבוססת על אותם עקרונות של All on 4, אך על מספר רב יותר של שתלים.

השתלת שיניים על גבי 8 שתלים – All on 8

 

מה היה לפני All on 4?

בעבר, עולם הטיפול הדנטלי החזיק בדעה כי ביצוע השתלת שיניים חייב להתפרש על פני מספר שלבים, זאת על מנת לאפשר לגוף להתאושש בכל פעם מהטראומה שעבר, לפני המעבר לשלב הכירוגי הבא.

כל פרוצדורה אשר מהווה חלק מהטיפול כמו עקירות, קיבוע שתלים דנטליים, שיקום פה והתקנת כתרים, נעשתה בתאריך שונה לאורך תקופת הטיפול ובניהם נקבעה תקופת התאוששות כך שטיפול השתלות השיניים נמשכו על פני תקופות ארוכות של חודשים.

שיטה זו יצרה בעיה של מצב ביניים, בו המטופל כבר נמצא לאחר עקירת השיניים הקודמות שלו, אולם טרם קיבל את מערכת השיניים החדשה. במהלך תקופה זו נאלץ המטופל להסתפק בפתרונות זמניים כמו שיניים מודבקות או אף תותבות נשלפות. כמובן שפתרונות זמניים אלו פגעו משמעותית באיכות החיים של המטופל ואף לעיתים ביכולת שלו לאכול ולדבר.

במקרים מסויימים תקופת ביניים זו של שיקום הפה הרתיעה מטופלים מביצוע השתלת שיניים וגרמה לכך שרבים מהם העדיפו מחוסר ברירה להשתמש בשיניים תותבות ודחו את ההשתלה בכל פעם מחדש.

תפישת ההעמסה המיידית – המהפיכה

תפישת ההעמסה המיידית היא מונח הלקוח במקורו מתחום האורטופדיה, הקובע כי יש לקצר את זמן התהליך הכירוגי למינימום האפשרי. השיטה מתבססת על מחקרים שהוכיחו כי צמצום מספר השלבים הכירוגיים מקטין את הטראומה שעובר הגוף, מוריד את הסיכוי לזיהומים ולסיבוכים ומעלה את סיכויי ההחלמה.

תפישה זו, יחד עם התקדמות באיכותם ובחוסנם של השתלים הדנטליים, היא שהובילה לפיתוח טכניקת העמסה מיידית על גבי שתלים. בצורה זו יכול הרופא המטפל לבצע עקירת שיניים מתנדנדות, להחדיר ארבעה שתלים בלבד לעצם הלסת, לעגן עליהם גשר ועליו להתקין את הכתרים – תוך שעות ספורות בלבד.

המשמעות היא שמטופל שנכנס למרפאה בבוקר, יוצא ממנה כבר בצהריים עם מערכת שיניים חדשה וחזקה המאפשרת לו לחזור לשגרת חיים רגילה ולתפקוד תקין ומלא של הלסת.

כפי שקורה בכל פעם שנולדת טכניקה חדשה, גם שיטת ההעמסה המידית התקבלה בתחילת דרכה בחשדנות הן בקרב רופאי השיניים והן בקרב המטופלים. אולם, עם חלוף הזמן התברר כי השתלות שיניים, כפי שמכתיבה השיטה החדשנית, לא רק שאינן נופלות באיכותן ובהצלחתן מהשתלת שיניים בשיטה הישנה, אלא במקרים מסוימים אף עולות עליה.

מחקרים עדכניים שבוצעו בשנים האחרונות הראו כי לטכניקת ההעמסה המידית אחוזי הצלחה של מעל 97%. שיעורי הצלחה אלה הם שהובילו לכך שעוד ועוד מרפאות שיניים בארץ וברחבי העולם בוחרים בשיטת אול און 4 למטופלים שלהם וממצבים שיטה זו כמובילה וכמרכזית בתחום השתלות השיניים.

 

4 יתרונות לשיטת "All on 4" 

 1. השתלה מהירה

  שיטת אול און פור יצרה למעשה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים.

  תפישת ההעמסה המידית מאפשרת כיום לבצע טיפל השתלת שיניים מלא כאשר כבר באותו היום המטופל חוזר הביתה עם מערכת שיניים זמנית חדשה. כלומר – זמן ההשתלה עצמו אורך שעות בודדות ואילו זמן ההחלמה עומד על מספר שעות נוספות. המשמעות היא שכבר למחרת השתלת שיניים מלאה בשיטת אול און פור, מתפקד המטופל באופן מלא עם סט שיניים חדש.

 2. שיעורי הצלחה גבוהים

  בארץ וגם בעולם נעשה שימוש בטכניקת ההעמסה המידית על גבי 4 שתלים כבר מעל לעשור. במהלך תקופה זו נעשו מחקרים רבים שנועדו לבחון את יעילות השיטה, את העמידות שלה וכמובן את שיעורי ההצלחה שלה, זאת בהשוואה לשיטות הקודמות.

  תוצאות מחקרים אלו העלו ששיעורי ההצלחה של ההשתלות בשיטה החדשה הינם חסרי תקדים – מעל ל-97 אחוזים.

  שיעורי הצלחה אלה הובילו לכך שעוד ועוד מרפאות שיניים ברחבי העולם עוברים להשתמש בהשתלת שיניים מבוססת ארבעה שתלים, והם שהופכים אותה לשיטה מרכזית ומובילה בתחום ההשתלות.

 3. מחיר All on 4

  מרכיב מרכזי במחיר השתלת שיניים נעוץ באיכות השתל הדנטלי שמשתנה ממרפאה למרפאה.

  עם זאת, גם שימוש בשתלים באיכות גבוהה כדוגמת אלה של חברת 'Noris Medical' לדוגמא, מאפשר מחיר נמוך יותר ביחס לשיטה הישנה מעצם העובדה שמדובר ב-4 שתלים בלבד המאפשרים שיקום מלא של חלל הפה.

  יתרה מכך, טיפולי שיקום פה המתבססים על 4 שתלים יעילים גם במקרים של חוסר עצם בלסת ובכך עשויים לחסוך בטיפולים נוספים שהיו נהוגים בעבר כמו השתלת עצם או הרמת סינוס שהעלות שלהם הייתה גבוהה.

 4. מענה לכל מטופל

  שיטת All on 4 צברה פופולריות רבה בזכות העובדה שהיא מתאימה כמעט לכולם, בכל הגילאים ובמצבים הרפואיים השונים.

  לדוגמא, אם בעבר לא ניתן היה להשתיל שיניים לחולי סוכרת והם סורבו לטיפול; הרי שהיום, תודות לשיטה זו, יכולים גם הם לעבור השתלת שיניים מלאה וליהנות כבר באותו היום ממערכת שיניים חדשה ומתפקדת. הדבר נכון גם למטופלים אחרים שבעבר לא נמצא להם פתרון, כמו אלה שעברו השתלת שיניים שנכשלה או שסובלים ממחסור קיצוני בעצם הלסת.

ד"ר יגאל בלן

אז מאיפה מתחילים?

לאורך השנים קיבלו אלפי ישראלים החלטה לשקם את מערכת השיניים שלהם ובחרו לבצע טיפול השתלת שיניים במרפאה של ד"ר יגאל בלן.

מזה שנים מספר מעביר ד"ר בלן השתלמויות מקצועיות לרופאי שיניים מהארץ ומהעולם ומתעדכן בכל מחקר חדש בנושא על מנת להישאר בחזית הטכנולוגית והמקצועית.

למרפאות השיניים של ד”ר בלן בקרית ים, תל אביב וירושלים, הגיעו לאורך השנים אלפי מטופלים אשר תודות לידע, למקצועיות ולניסיון הרב –  הצליחו לשוב לחייך, לדבר, לאכול בצורה תקינה ולחזור לשגרת חייהם התקינה.

אם יש לך צורך בהשתלת שיניים – אין מה להסס ליצור קשר עם ד”ר בלן, שישמח לענות על כל שאלה.

ניתן לפנות אל צוות המרפאה באמצעות הטופס שלהלן, ולקבוע פגישת ייעוץ הכוללת אבחון מקיף, צילום CT ובניית תכנית טיפול, ללא עלות וללא התחייבות.

בדיקת השתלת שיניים

 

לחיוג מהיר למרפאה