fbpx

איך לבחור רופא שיניים? 10 פרמטרים שיסייעו לך להחליט איפה לבצע השתלת שיניים

איך לבחור רופא שיניים? 10 פרמטרים שיסייעו לך להחליט איפה לבצע השתלת שיניים

זמן קריאה: 4 דקות

איך לבחור רופא שיניים? איפה לבצע את השתלת השיניים שלי?

ההחלטה לעשות השתלת שיניים היא החלטה משנת חיים. אז איך לבחור רופא שיניים מקצועי ומנוסה שייבצע את הטיפול הזה עבורי?
אנשים שעברו השתלות שיניים זוכרים תמיד את אותו הרגע בו הם הגיעו לכלל הבנה שהסבל הפיזי והנפשי ממצב השיניים שלהם גובה מהם מחיר יקר מידי והם הולכים לשנות את המצב.

מרפאה לטיפולי השתלת שיניים

אבל ההחלטה הזו היא לא ההחלטה היחידה שצריך לקבל. ההתלבטות הגדולה של רוב המטופלים היא איפה לעשות את אותה השתלת שיניים שעליה החלטתי, בטח כשהשוק מלא בהרבה רופאי שיניים כשכל אחד מציע טיפול שונה במחיר שונה.
כדי להפוך את ההחלטה הזו למעט יותר קלה ריכזנו במאמר הזה את

10 פרמטרים מרכזיים שיסייעו לך איך לבחור רופא שיניים שיבצע את הטיפול:

1. מי הרופא?

אם היה רק פרמטר אחד שעל פיו צריך לקבל את ההחלטה זה היה הפרמטר. הפער באיכות הטיפול בין רופא שיניים מנוסה לרופא שיניים חסר ניסיון יבוא לידי ביטוי כמעט בכל אספקט של הטיפול.
מאחר וטיפולי השתלת שיניים הם טיפולים אינדיבידואלים, רופא שיניים מנוסה יודע לאבחן טוב יותר את מצבו של המטופל, להבין את נקודות הקושי בטיפול ולהתאים עבורו תכנית טיפולים מדויקת שתאפשר לו להשיג תוצאות אופטימליות מהטיפול.

לרופא שיניים מנוסה יש ידע ואפשרות לשלב טכניקות טיפול שונות כדי להתאים את השתלות השיניים למטופל ולא להיפך.
מבנה שתלים המותאם באופן אופטימלי לפיו של המטופל נוח הרבה יותר, מחזיק מעמד לאורך שנים קדימה ומעניק תוצאה אסתטית מעולה.
וכל זה עוד לפני שנגענו בפן הבריאותי – רופא שיניים מנוסה יודע להתמודד עם מקרים מורכבים יותר, ידע לתת מענה בזמן הטיפול אם משהו השתבש ואחוז ההצלחה שלו בכל טיפול גבוה הרבה יותר.
נכון, רופא מנוסה עולה יותר אבל מונע הוצאות מיותרות על "תיקון" הטיפול ושווה את השקט הנפשי במהלכו ואחריו.

"<yoastmark

2. איך לבחור רופא שיניים בהתבסס על הציוד במרפאה

סוג הציוד בו משתמש רופא השיניים במהלך הטיפול מסייע לו לשפר את רמת הדיוק ולהימנע מסיבוכים רפואיים.
המרפאות המתקדמות יותר מעמידות לרשות הרופא מכשיר CT בתוך המרפאה עצמה, טכנולוגיות מחשוב חדישות כמו CAD CAM ציוד חדיש לטשטוש והרדמה ואפילו מדפסות תלת ממד להכנת הגשר והכתרים בהתאמה מקסימלית למבנה פיו של המטופל.

3. אחריות

אסור לטעות ולחשוב על השתלת שיניים כטיפול שמסתיים מיד עם היציאה עם השיניים החדשות מהמרפאה.
מאחר ומדובר בהליך כירורגי למשך האחריות על הכתרים והשתלים יש משמעות גדולה.
המרפאות המובילות מספקות במסגרת האחריות גם טיפולי רופא ושיננית משלימים אפילו מספר שנים לאחר סיום ההשתלה.

4. באילו שתלים וכתרים משתמשים?

בדיוק כמו שיש הבדל במחיר בין שולחן שעשוי סיבית ויחזיק מעמד שנתיים לשולחן שעשוי עץ בוק מלא ויחזיק מעמד מספר דורות, כך גם כאשר אנו מבצעים השתלת שיניים השימוש בסוג מסוים של שתלים דנטליים ואיכות הכתרים תשפיע ישירות על איכות הטיפול ומשך הזמן שהשיניים החדשות יחזיקו מעמד בפה.
שימוש בכתרי זירקוניה יקר יותר אך גם משיג תוצאות אסתטיות טובות יותר ומחזיק מעמד זמן רב יותר בפה בזכות מאפייני החומר הייחודיים לעומת כתרי חרסינה רגילים.
שימוש בשתלים ייחודיים במקרים מורכבים של מחסור בעצם הלסת כמו שתלים זיגומטיים לדוגמא מאפשרים לרופא השיניים להימנע מטיפולים מייגעים, כואבים וארוכים של הרמת סינוס ומשפרים משמעותית את סיכויי ההצלחה של הטיפול.

השתלת שיניים שנכשלה לסת תחתונה

5. מעבדת השיניים של המרפאה.

מעבדת השיניים היא המקום שבו מייצרים את השיניים החדשות שלך ולכן, חשוב לדעת האם זוהי מעבדה שמייצרת חומרים בייצור המוני לעשרות מרפאות או האם זו מעבדת שיניים ייעודית המבצעת עבודות Custom made. כיום, המרפאות המובילות בישראל מחזיקות מעבדת שיניים פרטית משלהן כדי להשיג איכות עבודה גבוהה הרבה יותר ולקצר משמעותית את משך ההמתנה לשיקום הפה המלא.

6. מה הפעילות המרכזית של המרפאה?

כמו בכל מקצוע מי יש הבדל בין מי שהוא "כלבויניק" למישהו שמתמחה בתחום מסוים. לכן, גם כשמדובר במרפאות שיניים חשוב לבחון האם המרפאה מבצעת את כל סוגי הטיפולים ובין השאר גם השתלות שיניים או האם המרפאה מתמקדת אך ורק בהשתלות שיניים.

מרפאה שממקדת את פעילותה בתחום השתלות השיניים בדרך כלל תהיה עם רופאים בעלי ניסיון רב יותר בתחום, עם צוות מקצועי ושירותי שחי ונושם את תחום ההשתלות ותרכוש גם ציוד מתקדם ייעודי, שיאפשר לה לבצע את טיפולי ההשתלות ברמה גבוהה יותר.

מרפאת שיניים

7. לראות את התוצאות.

מאחר והשתלה של שיניים היא טיפול אסתטי לא פחות מאשר פרקטי, צפייה בתוצאות טיפולים מאפשר לנו להבין למה מסוגלת מרפאת השיניים ולמה אנחנו יכולים לצפות מהטיפול עצמו.

8. איך לבחור רופא שיניים לפי המלצות המטופלים?

זהו פרמטר חשוב במיוחד שרבים מהאנשים שמחפשים רופא שיניים כלל לא חושבים עליו. שיחה עם מספר רב ככל הניתן של מטופלים שעברו השתלה אצל הרופא תוכל לשקף בדרך הטובה ביותר את איכות הטיפול ואת היחס והשירות של המרפאה. רופא שיניים שלא מאפשר לך לדבר עם מטופלים צריך להדליק נורה אדומה.

9. מי הצוות שמסביב לרופא?

רופא שיניים לא פועל לבד, לרשותו עומד צוות של סייעות, רופאים, שינניות וצוות שירות.
היחס של צוות השירות, המקצועיות של הצוות המטפל והניסיון שלו הם פקטור חשוב גם בתחושה האישית ובחוויה הטיפולית שעוברים במרפאה וגם מעידה על איכות הטיפול שהמרפאה תעניק לנו מבחינת טיפולים משלימים שנלווים לטיפול המרכזי.

10. אילו שירותים נוספים כלולים בטיפול?

טיפול השתלת שיניים מלווה דרך כלל בחששות ולעיתים מצריך התרוצצות לא מעטה לפניו ואחריו. מרפאות שיניים מובילות בונות כיום חבילות טיפול שכוללות מגוון רחב של שירותים נלווים שמשפיעים רבות על הנוחות של הטיפול ועל השקט הנפשי ביום הטיפול ולאחריו. שירותים כמו הסעות למרפאה והביתה, טיפול רפלקסולוגי לפני תחילת הטיפול הדנטאלי, צילומי CT במרפאה עצמה ומגוון טיפולים משלימים וטיפולי שימור לאחר ההשתלה הם פקטור חשוב בהחלטה לאיזו מרפאה נלך בסופו של דבר.

השתלת שיניים

בלוג השתלת שיניים
לחיוג מהיר למרפאה