fbpx

האם חיוך מושלם בכלל אפשרי?

האם חיוך מושלם בכלל אפשרי?

כולנו יודעים מה כוחו של חיוך מושלם. הוא מעודד אותנו, עוזר לנו לתקשר עם הסביבה שלנו ויוצר רושם ראשוני חיובי שלא ניתן להתעלם ממנו. הבעת החיוך נוצרת פיזיולוגית על ידי מתיחת שרירים מצדי הפה וסביב העיניים, ומבטאת שמחה, שעשוע, הנאה ועוד שלל תחושות חיוביות שכולנו אוהבים להרגיש.

אך למרבה האירוניה, למרות שחיוך אמור להיות אלמנט חיובי בחיינו, לא כולנו מרוצים מהחיוך שלנו מבחינה אסתטית, ובהתאמה… אנו מחייכים פחות 😔
החדשות הטובות הן שאם אתם מביטים בראי ומייחלים לחיוך מושלם – היום, זה לגמרי אפשרי.

חיוך מושלם – מה הקריטריונים?

בעוד אידאל היופי לא מפסיק להשתנות לאורך תקופות שונות בהיסטוריה, ההגדרה לחיוך מושלם נשארת לרוב קבועה: חיוך שלם ומלא, אשר חושף שיניים יפות וצחורות, ישרות ואסתטיות. כזה שמצטלם טוב, אבל גם נראה מצוין בזמן אמת. כזה שמשרה נחת, סיפוק ושמחה בקרב מי שמביט בו.

אבל מה זה בעצם חיוך מושלם?
כיום, המילה "מושלם" מתארת מחמאה סובייקטיבית. אנחנו אומרים על משהו שהוא מושלם, כאשר הוא מתאים לנו באופן מדויק, ללא כל דופי, ואין שום צורך לשנותו. כך גם עם חיוך מושלם – עליו להתאים באופן מהונדס בקפידה למבנה הלסת וגם לפנים שלנו. זוויות השיניים, הצורה בה הן מסודרות, כמה מהן נחשף בזמן החיוך, גודלן, הצבע והצורה שלהן וגם עד כמה החניכיים חשופות בזמן החיוך – כל אלה הם אלמנטים אשר עשויים להשפיע על שלמותו של החיוך.

אך חשוב מכל אלה – כדי שחיוך יהיה באמת מושלם, עליו להתאים לבעלים שלו. והבעלים שלו הוא כל אחד מאיתנו – וכל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד, ואם נשים רגע את הציניות בצד, אז לכל אחד מאיתנו החיוך הוא שונה: הוא שונה בגודל שלו, הוא שונה בצבע השיניים שלו, הוא שונה במיקום שלו ביחס לעצמות הלסת, הוא שונה ברוחב המפתח שלו ו… בקיצור כבר הבנתם, לכל חיוך יש את האופי הייחודי שלו כי לכל אחד מאיתנו יש מבנה פנים ולסת שונים לחלוטין.

חיוך אחיד, שאינו מתחשב בצורת הפה והפנים שלנו, לא יתאים לנו לעולם, ויהיה רחוק ממושלם. לכן, במרפאות ד"ר בלן מקפידים על התאמת מערכת השיניים החדשה באופן מיטבי ומדויק לכל מטופל או למטופלת, בתהליך שאמנם אורך יום בלבד, אך דורש מאיתנו לא מעט הכנה, תשומת לב ומקצועיות בלתי מתפשרת.

 

הדרך ליצור חיוך מושלם

אצלנו, במרפאות ד"ר בלן להשתלות שיניים, מקפידים על מספר שלבים קבועים בכדי להשיג חיוך מושלם, הכולל מערכת שיניים מותאמת אישית לכל מטופל ומטופלת.

כל חיוך מושלם שאנו מייצרים במרפאות שלנו, מצליח בזכות מספר גורמים:

  • בדיקה פיזית של הפה

כשמטופלים מגיעים אלינו לבדיקת ייעוץ ללא עלות, הם עוברים בדיקה פיזית מדוקדקת של חלל הפה והלסת על ידי רופאי שיניים אשר הוכשרו על ידי ד"ר יגאל בלן.  הרבה מאלמנט השלמות של החיוך מתחיל בבדיקה הפיזית, בבחינה הזו בודקים את מצב השיניים מול מצב החניכיים, ממפים את קו החיוך ומזהים מוקדים של דלקות חניכיים שקריטי יהיה לטפל בהן כחלק מהטיפול הכולל.

  • בדיקת CT + הדמיה ממוחשבת

לאחר הבדיקה הפיזית, עוברים המטופלים צילומי שיניים שונים. לעיתים מדובר בצילום פנורמי ולעיתים צילום CT – כל מה שדרוש כדי לאבחן במדויק את הצרכים וזיהוי המגבלות שיש לפתור בהשתלה. הצילום מועבר למחשב להדמיה ויזואלית של הפה, על מנת לזהות את קו החניכיים ואת זווית החיוך ולסמן מראש את קו החיוך המבוקש. ההדמיה מסייעת לנו לקבל תמונה רחבה של כיצד התוצאה תראה בפה המטופלים שלנו, ועוזרת גם למטופלים לקבל מידע נחוץ שלא פעם משקיט את החששות שלפני ההליך.

חיוך מושלם מתחיל בצילום איכותי

בנוסף, הצילום והאבחון המדויקים מסייעים לנו להבין לאילו בדיוק שתלים זקוקים המטופלים – האם שתלים דנטליים קלאסיים, או דווקא שתלים בזאליים או זיגומטיים (למחוסרי עצם בלסת)? בצורה זו, אנו מעריכים את זמן ודרך העבודה ובונים תכנית טיפול מותאמת אישית.

  • ביצוע השתלת שיניים בהתאמה אישית

לאחר הבדיקה הפיזית, ההדמיה הממוחשבת והשיחה האישית עם כל מטופל ומטופלת, ביצוע ההשתלה ממשיך בהתאם לתכנית הטיפול.

תכנית הטיפול היא אבן דרך קריטית, היא למעשה התוכנית האסטרטגית שתקבע מה השיטה שבה נבצע את ההשתלה ועד לשיקום שיתבצע על גבי השתלים – כלומר סוג הכתרים שבהם נשתמש. תוכנית הטיפול גם קובעת את העלות של הטיפול ומאפשרת לך ללכת ולהשוות אותה מול תוכניות טיפול של מרפאות שיניים אחרות.

ההשתלה נעשית בשיטת העמסה מידית, בו מבצעים עקירות כירורגיות של שיניים שאינן מתפקדות בפה והחדרת שתלים דנטליים המתאימים לפה. חשוב להבהיר כי שימוש בשתלים אחידים עבור כל המטופלים, עלול לפגום בחיוך המושלם שיראה גנרי ולא מותאם אישית לפה, ולכן אנו משתמשים בשתלים ייעודיים שלא פעם מיוצרים במיוחד עבור המטופלים. לאחר שהשתלים מוחדרים, אנו מרכיבים גשר ועליו מערכת כתרים זמנית, אשר מתאימה לפה של המטופלים על פי מידות שנלקחו מראש.

  • התקנת מערכת שיניים חדשה שנוצרה במיוחד בשבילכם

בזכות מעבדת שיניים מתקדמת אשר נמצאת in-house במרפאות ד"ר בלן, אנו מכינים את הכתרים מראש ברמת דיוק מקסימלית ועומלים על התאמתם המושלמת לפה של המטופלים. הטכנאים המוכשרים שלנו במעבדה מסתתים ביד אומן וברמת גימור מופלאה כל שן ושן, על מנת שהמגע, התחושה והנראות האסתטית לא יהיו פחות. את הכתרים החדשים אנו מתקינים כמה חודשים לאחר ביצוע השתלת השיניים עצמה.

בזכות שיטת עבודה מדויקת, צוות רפואי וטכני מיומן וגישה אדיבה וסובלנית, אשר רואה כל מטופל ומטופלת לעומק – המטופלים שלנו מוצאים את עצמם מביטים בראי, וכעבור שנים רבות, סוף סוף מחייכים חיוך אמיתי מהלב. זה בהחלט מרגש, כאשר המטופלים שלנו מספרים לנו כיצד בזכותנו, הם התאהבו בחיוך שלהם מחדש.

לבדיקה איזו השתלת שיניים מתאימה לך >>

שאלון אבחון

לחיוג מהיר למרפאה