שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים למחוסרי עצם

 

שתלים זיגומטיים משמשים למקרים קיצוניים וייחודיים של שיקומי פה. בניגוד לשתלי שיניים רגילים, שתלים זיגומטיים מחוברים לעצם הזיגומה, במקום לעצם הלסת, ולכן טכניקה זו מאפשרת לבצע השתלת שיניים גם במקרים של חוסר עצם בלסת

שתלים זיגומטיים

ישנם מטופלים שעד לשנים האחרונות כלל לא יכלו לבצע השתלת שיניים בגלל מחסור קיצוני בעצם בלסתות. שתלים דנטליים ייחודיים שפיתח ד"ר בלן לביצוע השתלות שיניים במקרים של חוסר עצם בלסת העליונה, הקרויים שתלים זיגומטיים מאפשרים לראשונה, לאותם "מסורבי טיפול" לחזור וליהנות משיניים חדשות.

מה זה חוסר בעצם הלסת?

בפה שלנו יש שתי עצמות לסת – עצם הלסת העליונה ועצם הלסת התחתונה. במצב רגיל השיניים הטיבעיות שלנו מעוגנות ומחוברות לעצמות הלסת ע"י שורשי השן.
הבעיה מתחילה כשנוצר מחסור בשיניים לאורך זמן. במקרים כאלו אין יותר חיבור של שורשי השיניים לעצמות הלסת ולכן, הגוף "מבין" שאנחנו לא משתמשים בשיניים, ו"מסיק" מכך שאנחנו לא זקוקים לעצם הלסת.

התוצאה של המסקנה הזו היא שהגוף כחלק מחילוף החומרים שנעשה בו והשמירה על האיזון הפנימי (הומאוסטזיס) הוא סופג חזרה אליו את מרכיבי עצם הלסת ומפנה את אותם מרכיבים למקומות אחרים בגוף שזקוקים להם.

כאשר מצב של חוסר שיניים לא מטופל באופו מיידי אלא נמשך לאורך זמן נוצרת שחיקה הולכת וגדלה של עצם הלסת, שעלולה להגיע עד לאובדן של חלקים שלמים ממנה או של כולה.

מה הקשר בין השתלת שיניים לעצמות הלסת?

כמו שהשיניים הטבעיות שלנו יושבות על עצם הלסת גם שתלים דנטליים שנועדו להחליף את השיניים הטבעיות מעוגנות לעצמות הלסת.
לכן, כשמבצעים השתלת שיניים ביום אחד או השתלות שיניים בכל שיטה אחרת, נוצרת בעיה לעיגון השתלים כאשר יש מצב קיצוני של חוסר עצם.

השתלת שיניים ביום אחד גם למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים הם שתלים דנטליים ארוכים יותר מהשתלים הדנטליים הרגילים. במקרים של חוסר קיצוני בעצם הלסת שתלים אלו לא מעוגנים לעצם החסרה, אלא מעוגנים ישירות לעצם הלחי – הזיגומה. בכך, ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד גם במקרים שבהם יש חוסר בעצם הלסת העליונה.

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה