השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים בזאלית ביום אחד

השתלת שיניים בזאלית מהווה פיתרון יצירתי למקרים שבהם עצם הלסת התחתונה אינה עבה מספיק או במקרים קיצוניים יותר, שבהם היא חסרה ואין אפשרות לבצע השתלת שיניים תוך שימוש בשתלים דנטליים רגילים.

למה במקרים שבהם יש מחסור בעצם הלסת התחתונה יש בעיה להשתיל שיניים?

עצם הלסת התחתונה מהווה את מקור העצם שאליו מחוברות השיניים הטבעיות שלנו ולכן, היא משמשת כמשטח העיגון הטבעי ביותר לחיבורם של שתלים דנטליים ללסת.
במקרה של עובי נמוך בעצם הלסת התחתונה נוצר מצב שבו אין למעשה מקום עיגון לשתלים הדנטליים הרגילים ויש צורך למצוא פיתרון אחר על מנת לקבע את מערכת השיניים החדשה לפה.
בניגוד לפתרון האלגנטי של שתלים זיגומטיים, המשמשים במקרים שבהם אין עצם בלסת העליונה ומתחברים אל עצם הזיגומה הממוקמת בלחי, כאן אין לנו עצם אחרת שאליה ניתן לחבר שתלים דנטליים.

אז מה ניתן לעשות במקרים כאלו?

לרופא השיניים יש מספר אפשרויות פעולה במקרה של מחסור בעצם הלסת התחתונה:

רופא השיניים יכול לבצע “השלמה” של עצם הלסת בטכניקות מגוונות, תהליך שמצריך פרוצדורה כירורגית מלאה שלאחריה מגיעה תקופת החלמה לפני שניתן יהיה לבצע השתלת שיניים.
אופציה אחרת היא לבצע טיפול ייעודי של הזזת עצב העוברת בתחתית הלסת, עיגון של שתלים דנטליים אל אזור התעלה העצבית והחזרת העצב למקום.
הבעיה עם האופציות הטיפוליות של הרמת סינוס או פרוצדורה של אוגמנטציה, היא שבמשך תקופה, על המטופלים להסתפק בפתרונות ביניים כמו שיניים זמניות מודבקות או תותבת נשלפת – מצב לא נוח לתפקוד ולנראות האסתטית.
לכן קיימת גם אופציה שלישית: שימוש בשתלים דנטליים ייעודיים, המאפשרים להימנע מתוספת של פרוצדורות כירורגיות ובעזרתם ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד.

שתלים לשיניים

השתלת שיניים בזאלית – שתלים דנטליים שאינם מוברגים

השתלת שיניים בזאלית היא למעשה השתלה שבה נעשה שימוש בשתלים ייעודיים הקרויים שתלים בזאליים או בשמם הפופולארי יותר – שתלי דיסק.
אלו שתלים שבניגוד לשתלים דנטליים רגילים אינם בעלי מבנה של בורג אלא מחוברים לדיסק או למספר דיסקים שטוחים.
הדיסקים האלו מאפשרים לרופא השיניים לחבר את אותם שתלים בזאליים לא מלמעלה כלפי הלסת התחתונה אלא דווקא מצידי החניכיים ובכך מאפשרים לבצע את ההשתלה.

השתלה בזאלית – תנאי לביצוע

על מנת להבטיח את יציבותה של מערכת השיניים החדשה שתלים בזאליים לעולם אינם יכולים לעמוד לבד אלא עליהם להיות משולבים עם שתלים דנטליים רגילים.
כאשר השתלים הרגילים מעוגנים לאזורים שבהם עובי עצם הלסת מאפשר זאת (בדרך כלל בחלקים הקדמיים של הלסת) והשתלים הבזאליים מחוברים באזורים שבהם עצם הלסת דלילה או שכבר אינה קיימת.
השתלה בזאלית משמשת פעמים רבות גם במקרים של חוסר עצם בלסת העליונה בשילוב עם שתלים דנטליים רגילים ושתלי זיגומה ארוכים ומאפשרת למטופלים להימנע מהצורך בסרבול הטיפול עם פרוצדורות כירורגיות ארוכות.

ד”ר בלן, שרכש ניסיון רב בביצוע השתלת שיניים בזאלית במאות מקרים שונים של חוסר בעצם הלסת התחתונה מאפשר כיום למטופלים רבים שבעבר נתקלו בסירוב של מרפאות שיניים לטפל בהם, לקבל חזרה מערכת שיניים חדשה, יציבה ומתפקדת תוך יום אחד בלבד.

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה