fbpx

שיקום הפה

שיקום הפה

שיקום הפה בשיטת ד"ר יגאל בלן

שיקום הפה הוא מונח שמתייחס בדרך כלל לטיפול שמטרתו להחזיר למטופלים שסובלים ממחסור חמור בשיניים את היכולת לדבר, לאכול, לצחוק ולחייך.

על הדרך בה מבוצע שיקום פה מוצלח, על חשיבות מעבדת השיניים פרטית ועל סוג הכתרים המועדף תוכלו לקרוא כאן.

שיקום הפה הוא תחום ברפואה הדנטלית שכולל מגוון נרחב של טיפולי שיניים שמסייעים למטופלים בתפקוד היומיומי ומשנים לטובה את המראה החיצוני שלהם.
זהו תחום רחב שכולל בתוכו מצד אחד את העולם הפרקטי, או במילים אחרות הוא נועד להחזיר לפה שלנו את היכולת לתפקד ברמה הבסיסית  – לאכול ולדבר בלי בעיות, ומצד שני הוא נכנס לעולם האסתטי – כלומר, שיפור המראה של הפה או במילים אחרות "חיוך הוליוודי".
אחד הטיפולים הפופולריים אשר הוכחו כמשפרים משמעותית את מצב הפה עבור מי שסובל או סובלת מבעיות של מחסור בשיניים הוא שיקום הפה באמצעות שתלים דנטליים, או בשמו הלא פחות נפוץ של ההליך – השתלת שיניים.

 לכל מטופל מתאים שיקום שונה

לכל אחד מאיתנו יש פנים שונות ולכן גם מבנה לסת שונה.
זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל חשוב להבין שמבנה לסת רחב או צר, קו חניכיים גבוה או נמוך, מצב עצמות הלסת שלנו ואפילו צבע השיניים הטבעי שלנו משפיע באופן קריטי על הטיפול שאנחנו עומדים לקבל.
למשל, אדם הסובל מדילול של החלק האחורי בעצם הלסת העליונה דורש טיפול שונה מאדם שעצם הלסת העליונה שלנו עבה ושהלסת התחתונה שלו מדוללת במרכז.
שני מטופלים הללו יעברו אמנם תהליך של שיקום פה אבל כל אחד מהם יעבור אותו עם שתלים דנטליים שונים בתכלית ולכן, עם תוכנית טיפול אחרת.

שיקום הפה - צילום מבנה לסת

שיקום הפה מתחיל באבחון

בדיוק מהסיבה הזו אנחנו חייבים כבר בשלב הראשון של הטיפול לאבחן בצורה מדוקדקת את מצב הפה של כל מטופל ומטופלת. או במילים אחרות, הגיע הזמן לעשות צילום CT.
הליך השיקום אצלנו תמיד נפתח בצילום CT או צילום פנורמי שנעשה במקום ושתפקידו לאבחן מה מצב הפה והשיניים של המטופלים.
הצילום נועד מצד אחד לאבחן בעיות שעלולות לצוץ במהלך הטיפול ושישפיעו על תכנית השיקום ומצד שני צילום CT מאפשר לתכנן את השיקום כך שהתוצאה שלו תהיה אסתטית בצורה אופטימלית.
המטרה שלנו היא שהשיניים החדשות שיושתלו לכל מטופל יתאימו בדיוק מקסימלי למבנה הלסת שלו ויעניקו לו חיוך יפה בעל מראה טבעי.

בונים את תכנית השיקום

לאחר האבחון, רופא השיניים שלנו מחליט כיצד לבנות תכנית טיפול אישית המותאמת למבנה הלסת הספציפי של המטופל ולמצבו הבריאותי.
רופא השיניים מחליט, למעשה, כמה שתלים דנטליים נדרשים לטיפול, איזה סוג של שתלים ייבחרו, היכן בלסת הם ימוקמו תוך התחשבות ושמירה, ככל האפשר, על קו החיוך הטבעי.
בהמשך ההליך, על השתלים הדנטליים המעוגנים ללסת ימוקם גשר דנטלי ועליו כתרים ייעודיים אשר נוצרו במיוחד עבור המטופל או המטופלת.
במידה ובמהלך האבחון מצאנו כי יש חוסר בעצם הלסת התחתונה או העליונה (ולפעמים בשתיהן) אנחנו נבנה תכנית טיפול שתיקח זאת בחשבון תוך שימוש בשתלים דנטליים ייחודיים כמו שתלים זיגומטיים או שתלים בזאליים.
כמובן שאנחנו חייבים לקחת בחשבון גם מקרים של מטופלים שעברו בעבר השתלות שיניים ושיקומי פה שנכשלו או מטופלים עם פחדים מטיפולי שיניים וכמובן מצבים בריאותיים שונים כמו מחלות כרוניות או בעיות לב.

ד"ר יגאל בלן

אין מה לפחד!

אנחנו מנוסים מאוד ויודעים לבצע שיקומים גם במקרים המורכבים ביותר ומתגאים בכך שביצענו שיקומי פה גם במקרים שבהם הגיעו אלינו מטופלים שקיבלו תשובה שלילית ממרפאות שיניים אחרות.

שיקום אישי – שתלים בהתאמה אישית

אחד החידושים הגדולים שהכנסו לתהליך השיקום במקרים מורכבים במיוחד הוא הדפסה תלת מימדית של שתלים דנטליים שנבנים על פי מבנה הלסת המדויק של המטופל ומאפשרים רמת דיוק שטרם נראתה כמותה בישראל.

אחרי השתלים הדנטליים – שיקום על גבי שתלים

אחרי שמוקמו השתלים הדנטליים בפה אנחנו מתחילים בשלב השני של השיקום – מיקום הכתרים.
הכתרים הדנטליים הם למעשה השיניים החדשות, ולכן, אנחנו עושים עבודת מעבדה מדוקדקת כדי שייראו לא פחות ממושלמות.
רשת המרפאות שלנו מתגאה במעבדת השיניים המתקדמת בישראל, המשרתת רק את מטופלינו.
המעבדה מצוידת בציוד החדיש ביותר בתחום וטכנאי השיניים שלנו עברו לימודים והכשרות ייחודיות אצל אומנים בינלאומיים.
המטרה של המעבדה היא להשיג אסתטיקה מושלמת לשיניים החדשות.

 

שיקום הפה - לסת עם כתרים

קריאה מומלצת: סוגי כתרים לשיניים >>

כתרי זירקוניה – אסתטיקה מעל הכל

בעבר, הכתרים אשר החליפו את מערכת השיניים המקורית שאבדה היו עשויים מחומרים כמו זהב (מטעמים פונקציונליים בלבד) ובהמשך מחרסינה (כדי להתאים לצבע השיניים המקורי),
אך כיום הכתרים המתקדמים והאסתטיים ביותר בתחום שיקום שיניים הם כתרי זירקוניה, אשר מגיעים דווקא מתעשיית התכשיטים ומשמשים בפעמים רבות כחומר גלם לחיקויי יהלומים.
כתרי הזירקוניה נוחים וקלים לעיצוב, בעלי עמידות גבוהה מאד והם אף מצליחים לשמור על הבוהק הלבן של השיניים לאורך זמן רב יותר.

שיקום הפה על ידי מחשב

הקדמה הטכנולוגית בכלל ובתחום רפואת השיניים בפרט מאפשרת היום לבצע חלק ניכר מתכנון הטיפול ומהבחינה של הצלחתו על ידי מחשב.
כבר בשלב האבחון אנחנו יוצרים הדמיה תלת ממדית ממוחשבת אחד לאחד של מבנה הפה והשיניים של המטופל ובעזרת המחשב אנחנו מתכננים את כל שלבי הטיפול – מיקום מדויק לכל שתל ושתל,
מבנה וגובה הכתרים, יצירת קו חיוך מדויק ואפילו התאמה של הכתרים לקו החניכיים.
גם לאחר סיום השיקום אנחנו מבצעים הדמיה של הלסת המשוקמת ובוחנים את העבודה שביצענו כדי להבטיח שמיקום השתלים והכתרים תואם במדויק את התכנון המקורי ומותאם למבנה הלסת הייחודי של המטופל.

שיקום הפה - מעבדת שיניים

שיקום הפה בהתאמה למטופל

מרפאות ד”ר בלן אחראיות ליותר מ-10,000 תוצאות מוצלחות של שיקום הפה בלבד.

עם ניסיון של 30 שנה בהשתלות שיניים גם במקרי קיצון של חוסר עצם בלסת, ועם צוות רפואי מהמעלה הראשונה אשר הוכשר מעשית על ידי ד”ר בלן, רופא שיניים לשיקום הפה מחלוצי תחום השתלות השיניים בישראל, המרפאות מחויבות להעניק לכם את טיפול שיקום הפה המוביל בישראל.
לא משנה אם חסרות לכם שיניים בפה, אם השיניים הקיימות רקובות או אפילו אם עברתם בעבר השתלת שיניים שנכשלהמרפאות ד”ר בלן מזמינות אתכם לגלות כי יש פתרון לכל בעיה בתחום שיקום הפה.
זה הזמן להיפטר מהשיניים התותבות ולהתקדם לשיקום הפה בשתלים דנטליים.

לחיוג מהיר למרפאה