מעבדת שיניים וטיפולי השתלות שיניים

מעבדת שיניים וטיפולי השתלות שיניים

זמן קריאה: 2 דקות

מעבדת שיניים – כלי העבודה המרכזי בהשתלות שיניים

מעבדת שיניים ואיכות עבודתה היא בעלת השפעה ישירה על איכות עבודתו של רופא השיניים. מטופלים רבים לא יודעים אבל למעבדת השיניים יש תפקיד מרכזי: בכל השתלת שיניים המעבדה היא זו האחראית להכין את מערכת השיניים החדשה שתותקן על השתלים הדנטליים.

לכן, עבודת המעבדה משפיעה הן על התוצאה האסתטית של הטיפול והן על עמידות מערכת השיניים החדשה בשנים הבאות. לדיוק בעבודתה ולאיכות החומרים שבהם המעבדה משתמשת תהיה השפעה ישירה על התוצאה האסתטית של ההשתלה, על ההתאמה של מערכת השיניים החדשה למבנה הלסת של המטופל ועל עמידותה של מערכת השיניים החדשה בשנים שלאחר ההשתלה.

אחד מתפקידיה המרכזיים של המעבדה הוא הכנת הכתרים הדנטליים, המהווים את השיניים החדשות שיותקנו בפינו במהלך השתלת השיניים.
במעבדה בוחרים את שילוב החומרים שמהם יוכנו הכתרים הדנטליים ומבצעים את ההתאמה הצבעונית של הכתרים לצבע שאותו בחר המטופל.
אחד הכתרים האיכותיים ביותר שבהם נעשה שימוש בשנים האחרונות הוא כתר הזירקוניה. התכונות הייחודיות של חומר הזירקוניה הופכים את הכתרים שלו לחזקים ועמידים במיוחד ובניגוד לחלק מכתרי החרסינה הם שומרים על מראה לבן ובוהק לאורך שנים רבות.

המעבדה החדשה – הטכנולוגיה בחזית עולם השתלות השיניים

אחד הפרמטרים המרכזיים בהשתלת שיניים הוא התאמת מערכת השיניים החדשה למבנה הלסת הייחודי של כל מטופל.
בעבר, מעבדות ביצעו את רוב עבודתן באופן ידני. כיום, עומדות לרשות מעבדות השיניים המובילות טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להן לבצע, יחד עם רופא השיניים, תכנון מלא של מערכת השיניים בעזרת מחשב, על פי הדמיה תלת ממדית של לסתו של כל מטופל ולהדפיס את הכתרים הדנטליים במדפסות תלת ממד חדישות. התוצאה, היא רמת דיוק גבוהה במיוחד והתאמה אופטימלית של הכתרים הדנטליים למבנה הלסת הספציפי של כל מטופל.

מעבדת שיניים מאובזרת היום בטכנולוגיה מתקדמת
מעבדת שיניים מאובזרת היום בטכנולוגיה מתקדמת

מעבדת שיניים – בית המלאכה של טכנאי השיניים

טכנאי השיניים הוא למעשה האדם שאחראי על פעילות המעבדה, המכינה מאחורי הקלעים את כל החומרים שבהם ייעשה שימוש במהלך השתלת השיניים. ישנן דרגות שונות לטכנאי השיניים: טכנאי שיניים מעשי, טכנאי שיניים מוסמך, טכנאי שיניים בדרגת אומן ודרגת ההכשרה הגבוהה ביותר היא טכנאי מומחה.
מרפאות השיניים המובילות בישראל מחזיקות טכנאי שיניים מומחים כחלק בלתי נפרד מצוות המרפאה, כדי להבטיח שכל השתלות השיניים יהיו ברמה אסתטית גבוהה ויחזיקו מעמד שנים רבות.

מעבדת שיניים פרטית – איכות עבודה גבוהה וחיסכון בזמן

מאחר ובטיפולי השתלת שיניים מעגנים בשלב הראשון כתרים זמניים ורק לאחר מכן כתרים קבועים יש למעבדת השיניים תפקיד מרכזי. מעבדת השיניים משפיעה למעשה לא רק על איכות השתלת השיניים, אלא גם על משך הזמן שלוקח למטופל לקבל את מערכת השיניים הקבועה שלו.
לכן, מרפאות שיש בהן מעבדות שיניים ייעודיות כחלק מהמרפאה מצליחות לספק למטופלים שלהן את מערכת השיניים הקבועה תוך ימים או שבועות ספורים בלי לחכות חודשים ארוכים כפי שקורה לעיתים במרפאות התלויות במעבדות חיצוניות.

בלוג השתלת שיניים
Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה