אסתטיקה דנטלית – הצד היפה של רפואת השיניים

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

אסתטיקה דנטלית – להפוך חיוך הוליוודי למציאות

אסתטיקה דנטלית היא מכלול השיטות והטכניקות שמאפשרות להשיג שיפור אסתטי במצב הפה והשיניים.
מערכת שיניים מרשימה היא נכס לכל אדם. כיום הנכס הזה הוא בר-השגה הזה הודות לקיומה של אסתטיקה דנטלית, תחום מהתמחות שיקום הפה שעוסק בנראות הפה, הלסת והשיניים. כל הפרטים במאמר הבא

אסתטיקה דנטלית

שיניים הן כרטיס הביקור של הפנים. בכל אינטראקציה קרובה שלנו עם אדם אחר, כאשר אנו מדברים, מחייכים או אוכלים, השיניים הן הדבר הראשון ששמים לב אליו. שיניים עקומות, מוזנחות וצהובות מעבירות באופן אוטומטי לאדם שמולנו רושם ראשוני שלילי, לעומת שיניים ישרות, לבנות ובוהקות אשר מוסיפות לנו נקודות מבלי שהתאמצנו.

מחקר שנערך לאחרונה הראה כי גולשים שצפו בתמונות פרופיל של אנשים אקראיים ברשתות חברתיות העריכו את את האנשים אשר חשפו חיוך נאה בתמונה ככשרוניים יותר, חברותיים יותר וסמכותיים יותר.

מערכת שיניים מרשימה מעידה לא רק על היגיינה ובריאות, אלא גם על מודעות לטיפוח אישי וחיוניות. היום כבר לא צריך לסמוך רק על מה שנתן לנו הטבע (והתקלקל עם השנים), בזכות ההתקדמות המהירה בתחום טיפולי האסתטיקה הדנטלית.

אסתטיקה דנטלית היא תת-תחום מתקדם ברפואת שיניים מודרנית, תחת התמחות שיקום הפה. בשיקום הפה מושם דגש על החזרת התפקוד התקין לשיניים וללסתות, ועיסוקה של האסתטיקה הדנטלית הוא לשמור על אותו תפקוד תוך כדי יצירת נראות מיטבית לפה, הלסת והשיניים. רופא שיניים העוסק באסתטיקה דנטלית יבחן את הפה באופן יסודי ומקיף, החל מהצורה בה מסודרות השיניים בלסתות, דרך פרופורציות החניכיים וכלה בצבע השיניים, ויחליט על תכנית פעולה נכונה, תוך התחשבות בגיל, מגדר ומבנה הפנים של המטופל או המטופלת.

גם לבריאות, גם לנשמה

טיפולי אסתטיקה דנטלית אינם רק עניין של מראה חיצוני, אלא תורמים לבריאות המטופל או המטופלת, הן מבחינה תפקודית והן מבחינה מנטלית. כאשר מטופלים עוברים תהליך של שיקום הפה, הם מסוגלים ללעוס מזון בקלות יותר ולדבר ברור יותר והדבר משפר באופן משמעותי את רמת החיים. מעבר לכך, שיניים רקובות ולא אסתטיות הן עניין שגורם לחוסר בטחון בקרב לא מעט אנשים, כך שטיפול שיניים אסתטי מסייע מאד להפחתת מתח ולדימוי עצמי חיובי; כאשר יש באפשרות המטופלים לחייך חיוך מושלם עם שיניים יפות ומרשימות, הדבר מקרין החוצה אל הסביבה.

מה בתפריט?

מבחר הטיפולים הקיימים בתחום האסתטיקה הדנטלית רחב ומגוון. לכל בעיה אסתטית או חוסר שביעות רצון של מטופל או מטופלת יש פתרון דנטלי אסתטי מותאם. הנה כמה מהטיפולים הפופולאריים בתחום האסתטיקה הדנטלית:

הלבנת שיניים 

הלבנת שיניים היא הליך אשר מורשה לביצוע רק על ידי רופא שיניים בעל רישיון. לפני ההליך על המטופלים לעבור טיפול שיננית, להסיר כתמים מצבעי מאכל, קפה וניקוטין בכדי לסייע להלבנת השיניים להיות אפקטיבית. השיטה הפופולארית ביותר היא הלבנה של כותרת השן על בסיס מי חמצן. הלבנה מיידית מתבצעת בדרך כלל בשילוב של ג’ל הלבנה ואקטיבציה של אור, כאשר מי החמצן שבג’ל חודרים לתוך השן ומבהירים את הרקמה האורגנית. הלבנה זו מתבצעת במרפאת השיניים. הלבנה ממושכת היא כזו בה ג’ל ההלבנה מוגש למטופלים בתוספת סד לילה מפלסטיק, ובמשך מספר לילות על המטופלים להרכיב את הסד עד לקבלת הגוון הרצוי.

סתימות בגוון השן

תפקידה של הסתימה הוא לשחזר פגמי עששת (אשר מכונים גם “חורים”) בשיניים. סתימות בגוון השן מטפלות ביעילות בחורים בשיניים מבלי להשאיר עדות לסתימה, שלא כמו הסתימות הכסופות מהדור הישן, אשר בלטו מאד על רקע השיניים הבהירות. יתרונות נוספים בסתימות בגוון השן מעבר לפן האסתטי: הן אינן מכילות כספית ולכן אינן רעילות, ובנוסף, הסתימות הללו משחררות פלואוריד ומסייעות למניעת עששת. סתימות בגוון השן עשויות מחרסינה ומחומרים פלסטיים עמידים וחזקים ביותר, עד כי ניתן להשתמש בהם אפילו בחורים בשיניים האחוריות.

יישור שיניים

תהליך יישור שיניים מקנה למערכת השיניים מראה אסתטי, צעיר ונאה, ובנוסף תורם לבריאות מערכת השיניים ומשפר לקויות באכילה ובדיבור.
יישור שיניים מבוצע בטכניקות שונות, הנבחרות בהתאם לדרישותיו של הטופל, מצבו הרפואי ותקציבו – שכן קיימות שיטות יקרות יותר ופחות ליישור שיניים. בתחום יישור השיניים, המטופלים הם בד”כ נערים ונערות בגיל ההתבגרות, אך ניתן בהחלט לבצע טיפולי יישור שיניים גם בגיל מבוגר יותר – אם כי יעילות יישור השיניים גבוהה יותר כשהיא מבוצעת בגיל צעיר.

השתלת שיניים

הליך השתלת השיניים השתכלל בשנים האחרונות וכעת ניתן לבצעו ביום אחד בלבד. לפני ההליך יש לבצע צילום CT בכדי להעריך את מצב הפה. מומלץ גם להשתמש בהדמיית תלת-מימד להתאמת השתלים הדנטליים במדויק למערכת השיניים החדשה של המטופל. ישנן שיטות שונות ומגוונות להשתלות שיניים, וזו שמבוצעת בפועל נקבעת ע”י הרופא, לאחר שהבין את צרכי המטופל, את דרישותיו ואת מצבו הרפואי. התאמה מיטבית של שיטת השתלת השיניים לצרכי המטופל מבטיחה אחוזי הצלחה גבוהים יותר, טיפול מהיר וקל יותר, ותוצאות טובות יותר לאורך השנים. (קריאה מומלצת: השתלת שיניים משולבת: שיטות וטכניקות להשתלות שיניים).

ד”ר בלן – השתלת שיניים אסתטית

במרפאה המשוכללת והמתקדמת של ד”ר בלן, ניתן לעבור את הליך השתלת השיניים באופן המהיר והמקצועי ביותר, תוך שימוש בציוד עדכני שידגים עבורכם כיצד תיראנה תוצאות השתלת השיניים שלכם. ד”ר בלן מקפיד על תשומת לב מדוקדקת לפרטים ולכן חשיבותה של האסתטיקה לא פחותה מחשיבות הפרקטיות של ההשתלה. הצוות המנוסה והאמין של ד”ר בלן מסייע לו תוך כדי ההליך הנינוח, ואלפי מטופלים יכולים להעיד על החוויה החיובית והנעימה של הטיפול ועל התוצאה הסופית – חיוך מושלם.

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד

  • הלבנת שיניים

    .שיטה פופולרית היא טיפול המשלב מי חמצן ואקטיבציה של אור
  • יישור שיניים

    מבוצע בד"כ ע"י גשר וסמכים ממתכת.
  • השתלת שיניים

    בנוסף להשפעה הבריאותית, להשתלות שיניים השלכות אסתטיות ברורות.