שתלים ביום אחד: המהפכה ששינתה את רפואת השיניים

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

שתלים ביום אחד – שתלים דנטליים לשיקום הפה

שתלים ביום אחד הם חלק בלתי נפרד מטיפולי השתלות השיניים המבוצעים בימינו.
בעבר הלא רחוק, השתלת שיניים הייתה הליך רפואי ארוך טווח אשר עורר הסתייגות ברבים שנמנעו משיפור התפקוד היומיומי והנראות האסתטית. בעשורים האחרונים רפואת השיניים התקדמה לטיפול המבוסס על שתלים ביום אחד – שיטה מהירה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים עם יתרונות מוכחים

שתלים ביום אחד

קיצור הזמן בין עקירת השיניים להשתלה מיטיבה עם המטופלים

השתלת שיניים ביום אחד נחשבת מזה שנים לאחד ההליכים הרפואיים והאסתטיים הפופולאריים ביותר בישראל, מעצמת העל של תחום השתלות השיניים. רבים כבר הפנימו כי בימינו ניתן ליהנות ממערכת שיניים קבועות בנראות טבעית ככל האפשר בזריזות, ביעילות ובמינימום כאבים.

אם בעבר היה נדרש לחלק את ההליך למספר פרוצדורות כירורגיות שונות המופרדות זו מזו, הרי שהיום ברור לכל כי אין הדבר נחוץ – אפילו להפך.
השתלת שיניים בשיטה הישנה ארכה בין חצי שנה לשנתיים והתבססה על התפישה הטיפולית שחלוקת הפרוצדורות הכירורגיות מסייעת למטופל להחלים. ברגע שהסתיים הליך כירורגי אחד, התבצעה הפסקה למטרת התאוששות מהטראומה ורק אז התבצע ההליך הבא בתור.

לשיטה הישנה הזו היו חסרונות ברורים: סיכונים בריאותיים של ספיגת עצם הלסת, חיים עם תותבות וסיכויים גבוהים יותר לזיהומים בחלל הפה. מטופלים פוטנציאליים רבים נמנעו מהשתלת שיניים עקב חרדה דנטלית מכמות הטיפולים והסתייגות מטיפול כה מורכב וארוך טווח.

המהפכה: שתלים דנטליים ביום אחד

בעשורים האחרונים הולכת ומתרחבת מהפכת השתלים הדנטליים ביום אחד, אשר הגיעה בכלל מתחום רפואה אחר – האורתופדיה.

העיקרון המנחה בתחום זה הוא הקטנת מספר הטראומות לגוף על ידי ריכוזן להליך אחד בלבד. בהליך אחד נגרמת טראומה אחת לגוף ועל כן הוא מתאושש מהר יותר.

מימוש העיקרון המנחה הזה בתחום רפואת השיניים הוא בטכניקה חדשנית שפותחה ושמה “העמסה מיידית“. הטכניקה מאפשרת העמסת מערכת שיניים חדשה בהתבססות על מספר שתלים מצומצם – בין ארבעה לשמונה שתלים דנטליים בלבד.

שלבי השתלת השיניים כוללים:

 • עקירת שיניים חלשות במידת הצורך
 • חיבור השתלים הדנטליים הייעודיים ללסת
 • מיקום מדויק של הגשר והכתרים

בטכניקת ההעמסה המיידית כל השלבים הללו מתבצעים בזה אחר זה ואינם מופרדים בכדי להחלים מהטראומה, כפי שהיה נהוג בעבר. חלל הפה מתאושש מהר יותר והליך השתלת השיניים כבר אינו ארוך ומייגע.
שתלים ביום אחד מסייעים, בין היתר, גם לשמירה על עצם הלסת. כאמור, בהשתלת בשיטה הישנה, המטופל ממתין זמן רב לסט השיניים החדשות שלו. כאשר אין שיניים מחוברות לעצמות הלסת, הגוף מפרש את העדרן כחוסר צורך בהן ומאט את חידושן. כתוצאה, חומרי הבניין של עצמות הלסת מפסיקים את ייצורם ועוברים לשימושים אחרים של הגוף.

אך בהשתלת שתלים בשיניים ביום אחד, חיבור השתלים הדנטליים לעצם מיד לאחר העקירה יוצר מנגנון של “שימוש מחודש” וביכולתו להאט ואף לעצור את ההליך המזיק לפה.
שתלי שיניים ביום אחד הפכו למעשה לפתרון האולטימטיבי עבור מטופלים המעוניינים לעבור הליך קצר וממצה של השתלת שיניים כדי להבטיח שיפור מיידי של תפקודיות (דיבור, לעיסה) ונראות אסתטית.

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד

 • כתרים לשיניים

  סקירה של כל סוגי הכתרים הפופולריים לשיניים
 • סוגי שתלים דנטליים

  קראו: מהו סוג השתל הדנטלי המתאים ביותר עבורנו?
 • השתלת שיניים בהרדמה מלאה

  האם התהליך נחוץ? קראו