שיקום הפה ביום אחד – בשיטת ד"ר יגאל בלן

שיקום הפה ביום אחד – בשיטת ד"ר יגאל בלן

שיקום הפה ביום אחד – המתקדם בישראל

המונח “שיקום הפה ביום אחד” מתייחס לסוג מסוים של טיפול דנטלי שמטרתו להחזיר למטופל או למטופלת את היכולת לתפקד בנראות אסתטית טבעית ככל האפשר. על הדרך בה מבוצע שיקום פה מוצלח, על חשיבות מעבדת השיניים פרטית ועל סוג הכתרים המועדף – במאמר הבא

הערה חשובה: המאמר הבא עוסק בתחום שיקום הפה הדנטלי, ומתייחס בעיקר להליכי השתלות שיניים. המאמר אינו מתייחס להליכים רפואיים כירורגיים של מחלקות פה ולסת בבתי חולים ובמרפאות.

תחום שיקום הפה ברפואה הדנטלית כולל מגוון נרחב של טיפולי שיניים אשר מסייעים למטופלים בתפקוד היומיומי ומשנים לטובה את נראותם החיצונית. אחד הטיפולים הפופולאריים אשר הוכחו כמשפרים משמעותית את מצב הפה עבור מי שסובל או סובלת מבעיות שיניים קבועות הוא שיקום הפה ביום אחד באמצעות שתלים דנטליים, או בשמו הלא פחות נפוץ של ההליך – השתלת שיניים ביום אחד.

מטרת הליך שיקום הפה היא להחזיר למטופלים את היכולת לדבר, לאכול ולחייך בנראות אסתטית טבעית ככל האפשר. הליך כזה תמיד נפתח בצילום CT שתפקידו לאבחן מה מצב הפה והשיניים. לאחר האבחון, רופא השיניים מחליט כיצד להתאים תכנית טיפול אישית למבנה הלסת הספציפי של המטופל או המטופלת. רופא השיניים מחליט, למעשה, היכן בלסת ימוקמו השתלים הדנטליים, תוך התחשבות ושמירה, ככל האפשר, על קו החיוך הטבעי. בהמשך ההליך, על השתלים הדנטליים המעוגנים ללסת ימוקם גשר דנטלי ועליו כתרים ייעודיים אשר נוצרו במיוחד עבור המטופל או המטופלת.

הכתרים מודפסים בהדפסת תלת-מימד במעבדת שיניים מקצועית, ורמות הדיוק והבחירה הנכונה של החומרים הן קריטיות עבור התוצאה הסופית. רופאי שיניים במרפאות המובילות בתחום שיקום הפה בארץ נעזרים במעבדות שיניים פרטיות, בכדי לפקח בעצמם על עבודת ייצור הכתרים ובכך לשמור על סטנדרט רפואי גבוה. מעבר לכך, מעבדת שיניים פרטית מסייעת, בין היתר, גם בקיצור משמעותי של זמן התגובה מאחר שאין גורמים מתווכים באמצע – כך מגיעים הכתרים בזריזות ובדיוק האופטימלי לפה המטופלים.

כתרים דנטליים

קריאה מומלצת: סוגי כתרים לשיניים >>

בעבר, הכתרים אשר החליפו את מערכת השיניים המקורית שאבדה היו עשויים מחומרים כמו זהב (מטעמים פונקציונליים בלבד) ובהמשך מחרסינה (כדי להתאים לצבע השיניים המקורי), אך כיום הכתרים המתקדמים והאסתטיים ביותר בתחום שיקום שיניים ביום אחד הם כתרי זירקוניה, אשר מגיעים דווקא מתעשיית התכשיטים ומשמשים בפעמים רבות כחומר גלם לחיקויי יהלומים. כתרי הזירקוניה נוחים וקלים לעיצוב, בעלי עמידות גבוהה מאד והם אף מצליחים לשמור על הבוהק הלבן של השיניים לאורך זמן רב יותר.

מאחר ששיקום הפה הוא הליך המשפיע באופן עמוק על התנהלותם היומיומית של המטופלים, על נראותם האסתטית ואף על הבטחון העצמי שלהם, חשוב מאד לבחור ברופא שיניים בעל נסיון ויכולות רפואיות מוכחות, אשר יצליח לשקם את פה המטופל או המטופלת באופן המקצועי ביותר וללא כאבים מיותרים.

מרפאות ד”ר בלן אחראיות ליותר מ-10,000 תוצאות מוצלחות של שיקום הפה ביום אחד בלבד. עם ניסיון של 25 שנה בהשתלות שיניים גם במקרי קיצון של חוסר עצם בלסת, ועם צוות רפואי מהמעלה הראשונה אשר הוכשר מעשית על ידי ד”ר בלן, מחלוצי תחום השתלות השיניים בישראל, המרפאות מחויבות להעניק לכם את טיפול שיקום הפה המוביל בישראל.

לא משנה אם חסרות לכם שיניים בפה, אם השיניים הקיימות רקובות או אפילו אם עברתם בעבר השתלת שיניים שנכשלה – מרפאות ד”ר בלן מזמינות אתכם לגלות כי יש פתרון לכל בעיה בתחום שיקום הפה. זה הזמן להיפטר מהשיניים התותבות ולהתקדם לשיקום הפה בשתלים דנטליים ביום אחד בלבד.

נגישות