רפואת שיניים אסתטית

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

רפואת שיניים אסתטית וביצוע השתלות שיניים

רפואת שיניים אסתטית מהווה חלק חשוב מתפישת העבודה שמובילה את הטיפולים לביצוע השתלות שיניים ביום אחד ומאפשרת כיום להשיג תוצאות אסתטיות חסרות תקדים.

רפואת שיניים אסתטית - ד"ר בלן

רפואת שיניים אסתטית – ד”ר בלן

רפואת השיניים שבעבר התמקדה בצד הפונקציונאלי בלבד של הטיפול, כלומר בהחזרת תפקוד הפה והלסת למצבו התקין, שינתה עם הזמן את פניה ואת גישתה.
אמנם גם היום, מהותו של טיפול השתלת שיניים הוא להחזיר למטופל את מערכת השיניים שאבדה לו ולאפשר לו לחזור לאכול, לדבר ולחייך כפי שיכול היה לעשות עם שיניו הטבעיות, אבל רופאי השיניים משקיעים משאבים רבים גם בצד האסתטי של הטיפול.

מה היא רפואת שיניים אסתטית?

רפואת שיניים אסתטית היא גישה רפואית מודרנית ששמה דגש בתכנון הטיפול ובביצועו על שיפור מראה פניו ושיניו של המטופל.
אמנם, זה נשמע כדבר מובן מאליו אבל חשוב לזכור שעד לפני שנים לא רבות עדיין השתמשו בכתרים מזהב והיו אנשים שיצאו מטיפולי השתלות שיניים עם שיניים מתפקדות אך עם מבנה לסת שונה ולעיתים מעוות.

אז מה השתנה?

למעשה השתנו שני דברים מהותיים:
המודעות של המטופלים – כיום מראה הפנים וחוסר היכולת לחייך מהווים גורם הדוחף מטופלים לגשת ולבצע השתלת שיניים לא פחות מאשר בעיות באכילה ובדיבור ולכן, רופאי השיניים אימצו את גישה של רפואת שיניים אסתטית על מנת להעניק למטופלים האלה את הפתרון שלשמו הם פנו.

השתלת שיניים ביום אחד – הגישה הטיפולית של השתלת שיניים ביום אחד המבוססת על עקרון ההעמסה המיידית, שיפר את יכולותיו של רופא השיניים לספק פתרונות אסתטיים למטופלים. תפישת ההשתלה החדשה, שלא כבעבר, מאפשרת לרופא השיניים אפשרויות תמרון רבות יותר במיקום השתלים הדנטליים, בזווית שבה הם ימוקמו ובהתאמת מבנה הגשר והכתרים.

הגמישות הזו ביכולותיו של רופא השיניים המשתיל יחד עם המודעות של המטופלים היו הבסיס להתפתחות של רפואת שיניים אסתטית.

רפואת שיניים אסתטית בשירותן של השתלות שיניים

אז איך למעשה משפיעה האסתטיקה על השתלות השיניים?

תכנון הטיפול בהתאם למבנה הלסת של מטופל – התפישה האסתטית של הטיפול מתחילה כבר בשלב התכנון. רופא השיניים מבצע מדידות מדויקות של מנשך הפה וקו החיוך הייחודיים למטופל ומבצע בעזרת מכשיר CT ושימוש בטכנולוגיית CAD/CAM הדמיה תלת מימדית של לסת המטופל על מנת לתכנן את מיקום השתלים הדנטליים, מבנה הגשר ומבנה הכתרים כך שיתאימו במדויק ללסת המטופל.

טכנולוגיה מתקדמת בשירות מעבדת השיניים – הגישה האסתטית ברפואת השיניים באה לידי ביטוי גם בעבודתה של מעבדת השיניים. המעבדות המתקדמות משתמשות כיום במגוון רחב של חומרים המאפשרים להם להתאים את צבע השיניים החדשות לדרישות המטופל. במקביל נכנסו לשימוש מדפסות תלת מימד משוכללות המאפשרות כיום למעבדת השיניים לבצע הדפסה מדויקת של מבנה הכתרים כך שיותאמו בצורה מושלמת למבנה פיו של המטופל.

שימוש במגוון רחב של כתרים דנטליים – הכתרים הדנטליים, המהווים את השיניים החדשות של המטופל, הם למעשה מרכז העשייה האסתטית בתחום השתלות השיניים. כיום, בניגוד לעבר עומדים לרשות רופא השיניים מגוון גדול של כתרים דנטליים. דוגמא לכתרים כאלו הם כתרי הזירקוניה, כתרים דנטליים חדשים יחסית שמאופיינים בעמידות גבוהה במיוחד ביחס לכתרי חרסינה ובצבע לבן בוהק שנשמר לאורך שנים רבות.

רפואת שיניים אסתטית – מה צופן לנו העתיד?

נושא הרפואה האסתטית מניע פיתוחים רבים ואנו צפויים לראות בעתיד כניסה של חומרים חדשים עמידים, חזקים וקלים יותר לעיצוב כבסיס לייצור של כתרים דנטליים והרחבת השימוש בטכנולוגיות ממוחשבות הן בתהליכי התכנון והן כחלק מהשתלת השיניים עצמה כדי להשיג דיוק רב עוד יותר בדרך להשגת החיוך המושלם.

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד

  • שימוש בהדמיות תלת מימד

    הדמיות תלת מימד מסייעות להגיע לדיוק גבוה בטיפול
  • מדפסות תלת מימד

    מעבדת השיניים מדפיסה בדיוק רובוטי את מערכת הכתרים החדשה
  • ד"ר בלן

    מרפאתו של ד"ר בלן היא מהמובילות בישראל בתחום רפואת השיניים האסתטית