שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים גם למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים גם למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים משמשים למקרים קיצוניים וייחודיים של שיקומי פה. בניגוד לשתלי שיניים רגילים, שתלים זיגומטיים מחוברים לעצם הזיגומה, במקום לעצם הלסת, ולכן טכניקה זו מאפשרת לבצע השתלת שיניים גם במקרים של חוסר עצם בלסת.

שתלים זיגומטיים

שתלים דנטליים – המדריך המלא

ישנם מטופלים שעד לשנים האחרונות כלל לא יכלו לבצע השתלת שיניים בגלל מחסור קיצוני בעצם בלסתות. שתלים דנטליים ייחודיים שפיתח ד"ר בלן לביצוע השתלות שיניים במקרים של חוסר עצם בלסת העליונה, הקרויים שתלים זיגומטיים מאפשרים לראשונה, לאותם "מסורבי טיפול" לחזור וליהנות משיניים חדשות.

מה זה חוסר בעצם הלסת?

בפה שלנו יש שתי עצמות לסת – עצם הלסת העליונה ועצם הלסת התחתונה. במצב רגיל השיניים הטיבעיות שלנו מעוגנות ומחוברות לעצמות הלסת ע"י שורשי השן.
הבעיה מתחילה כשנוצר מחסור בשיניים לאורך זמן. במקרים כאלו אין יותר חיבור של שורשי השיניים לעצמות הלסת ולכן, הגוף "מבין" שאנחנו לא משתמשים בשיניים, ו"מסיק" מכך שאנחנו לא זקוקים לעצם הלסת.

התוצאה של המסקנה הזו היא שהגוף כחלק מחילוף החומרים שנעשה בו והשמירה על האיזון הפנימי (הומאוסטזיס) הוא סופג חזרה אליו את מרכיבי עצם הלסת ומפנה את אותם מרכיבים למקומות אחרים בגוף שזקוקים להם.

כאשר מצב של חוסר שיניים לא מטופל באופו מיידי אלא נמשך לאורך זמן נוצרת שחיקה הולכת וגדלה של עצם הלסת, שעלולה להגיע עד לאובדן של חלקים שלמים ממנה או של כולה.

מה הקשר בין השתלת שיניים לעצמות הלסת?

כמו שהשיניים הטבעיות שלנו יושבות על עצם הלסת גם שתלים דנטליים שנועדו להחליף את השיניים הטבעיות מעוגנות לעצמות הלסת.
לכן, כשמבצעים השתלת שיניים ביום אחד או השתלות שיניים בכל שיטה אחרת, נוצרת בעיה לעיגון השתלים כאשר יש מצב קיצוני של חוסר עצם.

שתלים זיגומטיים – השתלת שיניים ביום אחד גם למחוסרי עצם

שתלים זיגומטיים הם שתלים דנטליים ארוכים יותר מהשתלים הדנטליים הרגילים.
במקרים של חוסר קיצוני בעצם הלסת שתלים אלו לא מעוגנים לעצם החסרה, אלא מעוגנים ישירות לעצם הלחי – הזיגומה.
בכך, אנחנו יכולים לבצע השתלת שיניים ביום אחד גם במקרים שבהם יש חוסר בעצם הלסת העליונה. שתלים זיגומטיים קיימים בעולם כבר מספר שנים אבל רק לאחרונה פיתח ד"ר בלן יחד עם חברת השתלים הבינלאומית נוריס מדיקל שתלים זיגומטיים מתקדמים, שמשפרים משמעותית את איכות ההשתלה ומאפשרים לראשונה, לאלפי "מסורבי השתלה" ליהנות מפתרון מלא של השתלות שיניים ממש כמו מטופלים עם עצמות לסת בריאות.

כיום מגיעים אלינו למרכז להחזרת החיוך ביום אחד מטופלים רבים שנואשו מלמצוא פתרון למצבם במרכזים אחרים ובזכות השתלים הזיגומטיים הייעודיים של ד"ר בלן יכולים לשוב ולחייך בפה מלא.

רוצה לקבל מידע נוסף על שתלים זיגומטיים וטכניקות מתקדמות נוספות של טיפולי השתלת שיניים?

נשמח לענות לכל שאלה שלך – 072-3311-980

פתרונות למצבי קיצון
נגישות