השתלת שיניים ביום אחד – ההסבר המלא

השתלת שיניים ביום אחד – ההסבר המלא

השתלת שיניים, איך מתחילים?

 

טיפול השתלת שיניים עבר תהפוכות טכנולוגיות רבות לאורך השנים, תהפוכות שמאפשרות לנו כיום את מה שבעבר נחשב כחלום בלבד – השתלת שיניים ביום אחד.

המעבר לטיפולי השתלת שיניים ביום אחד 

עד לפני כמה שנים בלבד, השתלת שיניים הייתה תהליך ארוך ומייגע שמורכב ממספר פרוצדורות כירורגיות נפרדות.

התפיסה בזמנו הייתה שהפסקה בין הפרוצדורות הכירורגיות מסייעת למטופל להחלים, ורק לאחר התאוששות מפרוצדורה אחת יש לגשת לביצוע הבאה. סך הכל מדובר היה בהליך שלקח בין חצי שנה לשנתיים, תלוי במורכבות הטיפול.

אבל מה רע כל כך בהשתלת שיניים ארוכה?

ירידה באיכות החיים – המטופל נאלץ להתנהל במשך זמן ארוך עם שיניים תותבות או שיניים מודבקות, עובדה שפגמה משמעותית באיכות החיים ופגיעה קשה ביכולת לאכול, לדבר ובוודאי לחייך.

חשש מזיהומים – הניתוחים החוזרים יצרו שוב ושוב חשיפה מסוכנת של הגוף למזהמים ויצרו טראומה מתמשכת אצל המטופלים.

ספיגת עצם הלסת לגוף – עד להתקנת השתלים לעצם הלסת עבר זמן רב ובגלל חוסר השימוש בעצמות הלסת הן החלו להיספג ולהידלדל בקצב גבוה.

כתוצאה מכך, מטופלים פוטנציאליים רבים בחרו להימנע מהשתלה לחלוטין והסתפקו בשיניים תותבות.

ואז…

במקור, הרעיון לבצע השתלת שיניים ביום אחד הושאל בכלל מתחום האורתופדיה, בו התפישה אומרת שיש להקטין ככל הניתן את מספר ה"טראומות" לגוף ולרכז אותן במסגרת זמן מצומצמת יותר. הדבר הוביל לשינוי תפישתי בתחום רפואת השיניים והתאפשר בזכות טכניקה הנקראת "העמסה מיידית", תפישת עבודה בה מעמיסים מערכת שיניים שלמה(!) חדשה על עצם הלסת תוך התבססות על מספר מצומצם מאוד של שתלים.

כאב שיניים

היתרונות הגדולים בטיפול השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד לקחה למעשה את השתלת השיניים הקלאסית והפכה את החסרונות שלה ליתרונות:

איכות חיים – היכולת לחזור לתפקוד מלא של הלסת ישר למחרת הטיפול הוא היתרון הגדול ביותר של ההשתלה המהירה.
השינוי הזה הסיר את החסם הגדול ביותר של מטופלים מפני הטיפול ופתח בפניהם את היכולת לשפר את איכות החיים בלי לסבול מתקופת ביניים ארוכה ומייסרת שבה לא יכלו לתפקד.

שימור עצם הלסת – כמו כל ישראלי ממוצע, הגוף אינו פראייר, ואם הוא חושב שאין צורך יותר בעצם הלסת היכן שהשן חסרה, הוא סופג את חומרי הבניין כדי להשתמש בהם במקומות אחרים. מצב זה היה נפוץ בשיטה הישנה בגלל אורך התהליך, אך השתלת שיניים ביום אחד, שעושה שימוש בעצם הלסת הפנויה, האטה דרסטית היווצרות מצב זה ולעיתים אף מנעה אותה לחלוטין.

פתרון למצבים מורכבים – השתלת שיניים ביום אחד מעניקה מענה למספר מצבים רפואיים מורכבים שמנעו בעבר את היכולת לטפל בכל אדם באשר הוא.
מדובר במקרים בהם המטופל סובל מחוסר עצם קיצוני, בעלי מחלות לב שאסור להם להיכנס לתהליך טיפולי ארוך טווח ומטופלים שסובלים מאוסטאופורוזיס. אם בעבר השתלות שיניים היו מחוץ להישג ידם של מטופלים אלה בשל מצבם הבריאותי, כיום הם כבר לא חייבים לוותר על איכות חיים גבוהה ויכולים לעבור השתלת שיניים מלאה.

סיכוי קטן יותר לזיהומים – השיטה הישנה דרשה מהמטופל מספר של טיפולים כירורגיים עד לקבלת השיניים הקבועות. כמו כן חשוב לציין כי כל פרוצדורה כזו מותירה את המטופל חשוף לזיהומים במידה מסוימת, וסטטיסטית ככל שזה קורה פעמים רבות יותר כך הסיכוי לזיהום גדל. הדבר דומה להולך רגל שמתפרץ לכביש באור אדום שוב ושוב, מתישהו הולך הרגל יפגע. לעומת זאת, בשיטה החדשה מדובר בטיפול כירורגי אחד בלבד, כך שלחיידקים יש פחות הזדמנויות לחדור לגוף ולאתגר את מערכת החיסון.

השתלת שיניים ביום אחד

מהו התהליך של השתלת שיניים ביום אחד?

התהליך מחולק למספר שלבים:

לפני הטיפול – לכל אחד מאתנו יש מבנה פנים שונה, מצב שיניים שונה והיסטוריה רפואית שונה ולכן טיפול השתלת שיניים חייב להיות מותאם אישית לכל מטופל.
לפני שבכלל ניגשים להשתלה יש לקיים פגישת ייעוץ עם רופא השיניים ובדיקת CT יסודית כדי לאבחן במדויק את מצבה של הלסת – שיניים, חניכיים ועובי עצמות הלסת.
על פי תוצאות הבדיקה ניתן לבנות תכנית טיפולים המתאימה למצבו הייחודי של המטופל ובה פירוט של מיקום השתלים הדנטליים, סוגי השתלים שבהם ייעשה שימוש ופתרון לבעיות שונות שעלו בבדיקה.

במהלך הטיפול – זהו השלב הכירורגי של ההשתלה. אורכה נע בין שעה וחצי לשלוש שעות לכל לסת והוא מבוצע על ידי צוות רופאי השיניים המקצועי של מרפאות ד"ר יגאל בלן.
בשלב זה יקובעו השתלים הדנטליים אל הלסת ועליהם תמוקם מערכת שיניים זמנית. אלו בעצם כתרים זמניים שמאפשרים לך לחזור לתפקוד מלא כבר למחרת הטיפול. בזמן זה יש להקפיד על צריכת תזונה רכה, עדיף קרה, כמו גבינה לבנה ומעדני חלב שונים ולהימנע ממזון חם או כזה שמפעיל לחץ רב על הלסת.

שיקום על גבי שתלים – במהלך החודשים שלאחר ההשתלה, נכנסת לפעולה מעבדת השיניים. שם, על פי המידות שנלקחו במהלך האבחון והניתוח תיבנה מערכת השיניים הקבועה.
היא תותאם בצורה מדויקת למבנה הלסת, תיצור קו חיוך הרמוני ותותאם למטופל גם ברמת גוון הלובן של כל שן.

אחרי הטיפול –  יש למלא אחר ההנחיות לשמירה על היגיינת הפה ולהגיע לבדיקות תקופתיות: שיננית כל שישה חודשים ובדיקת מעקב אצל הרופא פעם בשנה.

השתלת שיניים ביום אחד

סוגי שתלים דנטליים ושיטת הטיפול

ישנם כמה סוגי טיפול, כל אחד מהם עונה על צורך אחר. סיכמנו את ההבדלים ביניהם בטבלה פשוטה להבנה.

שם השתלתיאורלמי מיועד?קריאה נוספת
שתלים זיגומטייםשתל דנטלי ארוך שמתחבר אל עצם הזיגומה בלחי במקום אל עצם הלסתלמקרים של מסורבי טיפול לאור מחסור קיצוני של עצם בלסת בלסת העליונהלמידע נוסף על שתלים זיגומטיים
שתלים בזאלייםשתל בצורת דיסק שטוח
שמתחבר מצידי החניכיים,
בניגוד לשתל רגיל שמוברג
ללסת
למקרים בהם עצם הלסת התחתונה דקה מדי, או
במקרי קיצון אפילו חסרה
לחלוטין
למידע נוסף על שתלים בזאליים
All on 4לסת שלמה שמותקנת על גבי
4-8 שתלים בלבד, על פי
שיקול הדעת של הרופא
למטופלים שאינם יכולים
להתחייב לסדרה ארוכה של טיפולים
למידע נוסף על All on 4

אנחנו אוהבים אתגרים

היתרון הגדול ביותר של מרפאות ד"ר יגאל בלן, הוא העובדה שהן עוסקות אך ורק בביצוע השתלות שיניים ולא בשום טיפול דנטלי אחר.
הניסיון העצום והידע העשיר שצברנו לאורך עשרות שנים מאפשר לנו כיום לטפל גם במקרים רפואיים שנראים במבט ראשון כחסרי סיכוי.

  1. מקבלים מסורבי טיפול – מרפאות השיניים של ד"ר יגאל בלן מטפלות גם במקרים מורכבים מאוד, כולל מטופלים שסובלים מבעיות רפואיות מורכבות שבמרבית המקרים לא הצליחו למצוא פתרון הולם.
    המרפאות של ד"ר יגאל בלן נותנות מענה מקיף למקרים מורכבים של חוסר עצם, השתלות שיניים שנכשלו, מטופלים הסובלים מחרדה דנטלית או כאלו שסובלים ממצבים בריאותיים לא פשוטים.
  2. אחוזי הצלחה מרשימים – השילוב בין ניסיון מקצועי חסר תקדים, צוות רפואי יוצא דופן וטכנולוגיה פורצת דרך, מסייע למטופלים שלנו לצאת מהמרפאה עם חיוך גדול על הפנים.
  3. אחריות על הטיפול – המרפאה מעניקה למטופליה תקופת אחריות בת 5 שנים על שתלים דנטליים, כתרים רגילים וכתרים מזירקוניה. האחריות כוללת טיפולים משלימים כמו ניקוי אבנית פעמיים בשנה ובדיקה אצל הרופא ללא תשלום נוסף.
  4. אסתטיקה מעל לכל – אנחנו מאמינים ששתלים בשיניים צריכים להיות לא רק פונקציונליים כדי ללעוס את המזון בצורה יעילה, אלא גם אסתטיים כדי שהמטופל יוכל לחייך בפה מלא וללא חשש.
    לכן, הקמנו מעבדת שיניים גדולה, מהחדישות שיש בישראל, שמשרתת אך ורק את לקוחות המרפאות של ד"ר יגאל בלן. במעבדה עובדים טכנאי שיניים מיומנים ביותר שעוברים באופן קבוע הכשרות מקצועיות במעבדות הטובות בעולם. טכנאים אלה מייצרים את מערכות השיניים הקבועות בסטנדרט האסתטי הגבוה ביותר שיש.
  5. פריסה ארצית – רשת המרפאות מתפרשת בצורה כזו שהטיפולים יהיו זמינים לכמה שיותר אזורים ברחבי הארץ. הרשת מחזיקה מרפאה אחת בתל אביב שבמישור החוף, מרפאה שניה בקריית ים שבצפון ומרפאה שלישית בירושלים.

מעבדת שיניים

אל תסתפקו במה שכתבנו

אם יש לך צורך לעבור השתלת שיניים, חשוב שנכיר אותך הרבה מעבר לתוכן הכתוב.
אנחנו מזמינים אותך להגיע אלינו, להכיר את הצוות, להתרשם מהמרפאות שלנו, לפנות ללקוחות עבר ולדבר איתם כדי לקבל חוות דעת נוספת ולהבין בסופו של דבר, שהגעת למקום הכי נכון לך לעבור בו השתלת שיניים ביום אחד.

בדיקת השתלת שיניים

רגע היסטורי – איך כותבים השתלת שיניים בכתב יתדות?

מתברר כי עוד משחר ההיסטוריה חיפש האדם פתרון לשיניים שאבדו מסיבות כאלה ואחרות. חלק מאותם "פתרונות" היו מאוד יצירתיים, אך בהחלט לא יעילים או נוחים עבור המטופל: לדוגמה, הפיניקים מלפני 3,000 שנה היו תופרים שיניים מלאכותיות משנהב בעזרת חוטי זהב ובסין העתיקה של לפני 4,000 שנה נהגו לנעוץ חתיכות במבוק בעצם הלסת כתחליף לשיניים חסרות. נשמע כואב. מאוד.

השתלת השיניים המודרנית הראשונה בוצעה רק בשנת 1965, כשפרופסור ברנמרק מאוניברסיטת גוטנברג שבשבדיה השתיל לראשונה שתל עשוי טיטניום בלסת של אדם.

הבחירה להשתמש דווקא בטיטניום נעשתה לאחר מחקר ארוך שנים, שהוכיח כי מתכת זו ניחנת בתכונות שמאפשרות לה להיקלט בגוף בצורה יעילה ובכך להפוך את השתל לחזק ויציב יותר.

השתלת שיניים ביום אחד

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה