אחרי השתלת שיניים – טיפול ותחזוק השיניים החדשות

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

שתלים דנטליים והשמירה עליהם אחרי השתלת שיניים

צחצוח שיניים לאחר השתלות שיניים

צחצוח שיניים לאחר השתלות שיניים

השתלות שיניים הן טיפול שמטרתו להחליף את מערכת השיניים הטבעית שלנו שהגיעה למצב שמונעת מאיתנו תפקוד יעיל של הפה מבחינת אכילה ודיבור במערכת שיניים חדשה המקובעת אל הלסת ע”י שתלים דנטליים.

אבל, חשוב לדעת שסיום השתלת השיניים אינה נקודת הסיום של הטיפול בשיניים. מטופלים רבים אינם מודעים לעובדה שמערכת השיניים החדשה, למרות שאינה טבעית, דורשת תחזוקה וטיפול שוטף לא פחות מהשיניים הטבעיות שלנו. עובדה נוספת היא ששיניים מושתלות הן לא תמיד שיניים לכל החיים, ואחרי השתלת שיניים יש צורך אחת למספר שנים לבצע תיקונים, שיפורים וטיפולים ע”י רופא שיניים.

ישנם לא מעט אנשים שאחרי השתלת השיניים הזניחו את הטיפול בשיניים החדשות וגרמו בכך בטווח הקצר לכישלון מיידי של השתלת השיניים, כלומר לדחייתם של שתלים דנטליים ע”י הגוף ובטווח הארוך הביאו להתפתחות של דלקות חניכיים כרוניות. דלקות כאלו אם לא מטופלות בזמן עלולות ליצור פגיעה באזורי ההשתלה שיגרמו לכישלון מאוחר של ההשתלה ויצריכו לעיתים ביצוע של השתלת שיניים חדשה גם בטווח של שנים לאחר ההשתלה המקורית.

מה עושים כדי לשמור על השיניים החדשות?

הרבה פעמים הסיבה שבגללה הגענו בסופו של דבר לבצע השתלת שיניים היא שהזנחנו את הטיפול בשיניים הטבעיות שלנו. לכן, השתלת מערכת השיניים החדשה היא הזדמנות עבורנו לשנות הרגלים ולהבטיח שהשיניים החדשות יישארו איתנו וישרתו אותנו נאמנה לאורך שנים קדימה.

הטיפול בשיניים החדשות מחולק לשניים: הטיפול בטווח זמן המיידי של שעות עד ימים לאחר סיום ההשתלה וטיפול שוטף שנמשך לאורך שנים.

 

טיפול וטיפים חשובים שמומלץ לעשות מיד לאחר ההשתלה:

 • להימנע מעשן, מצחצוח שיניים אגרסיבי באזור ההשתלה וכמובן משתייה של אלכוהול.
 • הקפדה על נטילה של התרופות שנרשמו ע”י הרופא, גם אם מדובר בכמות גדולה.
 • הגוף עבר טראומה ולכן, חשוב להימנע ממאמץ גופני גדול בשבוע שלאחר הטיפול כדי להעניק לגוף את המנוחה ואת הכוחות לחזור לעצמו.
 • ביקורת אצל רופא השיניים תוך שבועיים מיום ההשתלה.

המטרה של הביקורת אצל רופא השיניים היא לבחון שהשתלים הדנטליים נקלטו בהצלחה ולא מתפתחת דלקת שמתבטאת באדמומיות או בנפיחות באזור ההשתלה מעבר לנפיחות של 48 השעות הראשונות.

 

טיפול וטיפים חשובים שמומלץ להקפיד עליהם לאורך זמן:

הטיפול בשיניים לאחר ההשתלה הוא בדיוק כמו הטיפול בשיניים טבעיות וכולל באופן יומיומי

 • צחצוח שיניים יסודי בבוקר ובערב.
 • שימוש בחוט דנטלי.
 • שטיפה במי פה.

בנוסף מומלץ לגשת לביקורת אצל שיננית אחת לחצי שנה כדי לנקות אבנית שהצטברה באזור החניכיים ולמנוע דלקות חניכיים.

מומלץ להגיע לביקור אצל רופא השיניים שביצע את השתלת השיניים אחת לשנה כדי לבחון שהשתלים נקלטו בהצלחה והתמזגו עם עצם הלסת הטבעית בצורה טובה, לבחון את מיקום השיניים, לזהות התפתחות של דלקות חניכיים, לבדוק שאין נסיגה של רכס החניכיים שעלולה להביא לחשיפה של השתלים הדנטליים ולסיבוכים וכמובן לבצע בחינה של מצב עצם הלסת כדי לזהות מצבים של ספיגה חוזרת גדולה של העצם.

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד

 • טיפולי שיננית

  ביקורת וטיפול חצי שנתי אצל שיננית
 • צחצוח שיניים

  חובה להקפיד על צחצוח שיניים פעמיים ביום גם לאחר ההשתלה