השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד הוא טיפול משנה חיים. טיפול שההשפעה שלו היא הרבה יותר רחבה מהיכולת התיפקודית של הפה, זה טיפול שמשנה לטובה מקצה לקצה גם את המצב הנפשי והמנטלי של המטופלים.

השתלת שיניים הוא טיפול שעבר תהפוכות רבות לאורך השנים וכיום הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת את מה שהיה נחשב בעבר כחלום בלבד – השתלת שיניים ביום אחד.
אבל איך התהליך זה מתבצע? מה היתרונות שלו? ואיך כל הסיפור הזה קשור לפרופסור אחד משבדיה?

איך כותבים השתלת שיניים בכתב יתדות?

קצת רקע היסטורי

מתברר כי עוד משחר ההיסטוריה חיפש האדם פתרון לשיניים שאבדו מסיבות כאלה ואחרות. חלק מאותם "פתרונות" היו מאוד יצירתיים, אך בהחלט לא יעילים או נוחים עבור המטופל: לדוגמה, הפיניקים מלפני 3,000 שנה היו תופרים שיניים מלאכותיות משנהב בעזרת חוטי זהב ובסין העתיקה של לפני 4,000 שנה נהגו לנעוץ חתיכות במבוק בעצם הלסת כתחליף לשיניים חסרות. נשמע כואב. מאוד.

השתלת השיניים המודרנית הראשונה בוצעה לא לפני שנת 1965, כשפרופסור ברנמרק מאוניברסיטת גוטנברג שבשבדיה השתיל לראשונה שתל עשוי טיטניום בלסת של אדם.
הבחירה דווקא בטיטניום נעשתה לאחר מחקר ארוך שנים, שהוכיח כי מתכת זו ניחנת בתכונות שמאפשרות לה להיקלט בגוף בצורה יעילה מאוד ובכך להפוך את השתל לחזק ויציב יותר.

שתל דנטלי

המהפיכה של השתלת שיניים ביום אחד

עד לפני כמה שנים בלבד, השתלת שיניים הייתה תהליך ארוך ומייגע שמורכב ממספר פרוצדורות כירורגיות נפרדות. התפיסה בזמנו הייתה שהפסקה בין הפרוצדורות הכירורגיות מסייעת למטופל להחלים, ורק לאחר התאוששות מפרוצדורה אחת יש לגשת לביצוע הבאה. סך הכל מדובר היה בהליך שלקח בין חצי שנה לשנתיים, תלוי במורכבות הטיפול.

אבל מה רע כל כך בהשתלת שיניים ארוכה?

ירידה באיכות החיים – המטופל נאלץ להתנהל במשך זמן ארוך עם שיניים תותבות או שיניים מודבקות, עובדה שפגמה משמעותית באיכות החיים ופגיעה קשה ביכולת לאכול, לדבר ובוודאי לחייך.

חשש מזיהומים – הניתוחים החוזרים יצרו שוב ושוב חשיפה מסוכנת של הגוף למזהמים ויצרו טראומה מתמשכת אצל המטופלים.

ספיגת עצם הלסת לגוף – עד להתקנת השתלים לעצם הלסת עבר זמן רב ובגלל חוסר השימוש בעצמות הלסת הן החלו להיספג ולהידלדל בקצב גבוה.

כתוצאה מכך, מטופלים פוטנציאליים רבים בחרו להימנע מהשתלה לחלוטין והסתפקו בשיניים תותבות.

ואז…

במקור, הרעיון לבצע השתלת שיניים ביום אחד הושאל בכלל מתחום האורתופדיה, בו התפישה אומרת שיש להקטין ככל הניתן את מספר ה"טראומות" לגוף ולרכז אותן במסגרת זמן מצומצמת יותר. הדבר הוביל לשינוי תפישתי בתחום רפואת השיניים והתאפשר בזכות טכניקה הנקראת "העמסה מיידית", תפישת עבודה בה מעמיסים מערכת שיניים שלמה(!) חדשה על עצם הלסת תוך התבססות על מספר מצומצם מאוד של שתלים.

כאב שיניים

היתרונות הגדולים של השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד לקחה למעשה את השתלת השיניים הקלאסית והפכה את החסרונות שלה ליתרונות:

איכות חיים – היכולת לחזור לתפקוד מלא של הלסת ישר למחרת הטיפול הוא היתרון הגדול ביותר של ההשתלה המהירה.
השינוי הזה הסיר את החסם הגדול ביותר של מטופלים מפני הטיפול ופתח בפניהם את היכולת לשפר את איכות החיים בלי לסבול מתקופת ביניים ארוכה ומייסרת שבה לא יכלו לתפקד.

שימור עצם הלסת – כמו כל ישראלי ממוצע, הגוף אינו פראייר, ואם הוא חושב שאין צורך יותר בעצם הלסת היכן שהשן חסרה, הוא סופג את חומרי הבניין כדי להשתמש בהם במקומות אחרים. אמנם זה מצב שהיה נפוץ בשיטה הישנה בגלל אורך התהליך, אך עם השתלת שיניים ביום אחד היווצרות מצב זה מאיטה דרסטית ולפעמים אפילו נעצרת לחלוטין כי ההשתלה משתמשת בעצם הלסת שהתפנתה.

פתרון למצבי מורכבים – השתלת שיניים ביום אחד מעניקה מענה למספר מצבים רפואיים מורכבים שמנעו בעבר את היכולת לטפל בכל אדם באשר הוא.
במקרים מסויימים הם אלו שסובלים מחוסר עצם קיצוני, בעלי מחלות לב שאסור להם להיכנס לתהליך טיפולי ארוך טווח ומטופלים שסובלים מאוסטאופורוזיס. אם בעבר השתלות שיניים היו מחוץ להישג ידם של מטופלים אלה בשל מצבם הבריאותי, כיום אין הם חייבים לוותר על איכות חיים גבוהה.

סיכוי קטן יותר לזיהומים – השיטה הישנה דרשה מהמטופל מספר של טיפולים כירורגיים עד לקבלת השיניים הקבועות. כמו כן חשוב לציין כי כל פרוצדורה כזו מותירה את המטופל חשוף לזיהומים במידה מסוימת, וסטטיסטית ככל שזה קורה פעמים רבות יותר כך הסיכוי לזיהום גדל. זה כמו שאם הולך רגל יתפרץ לכביש באור אדום שוב ושוב, מתישהו הולך הרגל יפגע. לעומת זאת, בשיטה החדשה מדובר בטיפול כירורגי אחד בלבד, לא כולל התקנה של מערכת כתרים זמנית לפני כן עד שהשיניים הקבועות יהיו מוכנות, מה שנותן לחיידקים פחות הזדמנויות לחדור לגוף ולאתגר את מערכת החיסון.

השתלת שיניים

איך עובד תהליך של השתלת שיניים ביום אחד?

תהליך הטיפול – לפני, במהלך ואחרי

הפרוצדורה של השתלת שיניים ביום אחד מחולקת למספר שלבים, עליהם נפרט בקצרה:

לפני הטיפול – לכל אחד מאיתנו יש מבנה פנים שונה, מצב שיניים שונה והיסטוריה רפואית שונה ולכן טיפול השתלת שיניים חייב להיות מותאם אישית לכל מטופל.
לפני שבכלל ניגשים להשתלה יש לקיים פגישת ייעוץ עם רופא השיניים ובדיקת CT יסודית כדי לאבחן במדויק את מצבה של הלסת – שיניים, חניכיים ועובי עצמות הלסת.
על פי תוצאות הבדיקה ניתן לבנות תכנית טיפולים המתאימה למצבו הייחודי של המטופל ובה פירוט של מיקום השתלים הדנטליים, סוגי השתלים שבהם ייעשה שימוש ופתרון לבעיות שונות שעלו בבדיקה.

במהלך הטיפול – זהו השלב הכירורגי של ההשתלה. אורכה נע בין שעה וחצי לשלוש שעות לכל לסת והוא מבוצע על ידי צוות רופאי השיניים המקצועי של מרפאות ד"ר יגאל בלן.
בשלב זה יקובעו השתלים הדנטליים אל הלסת ועליהם תמוקם מערכת שיניים זמנית. אלו בעצם כתרים זמניים שמאפשרים לך לחזור לתפקוד מלא כבר למחרת הטיפול.

שיקום על גבי שתלים – במהלך החודשים שלאחר ההשתלה, נכנסת לפעולה מעבדת השיניים. שם, על פי המידות שנלקחו במהלך האבחון והניתוח תיבנה מערכת השיניים הקבועה.
היא תותאם בצורה מדויקת למבנה הלסת, תיצור קו חיוך הרמוני ותותאם למטופל גם ברמת גוון הלובן של כל שן.

אחרי הטיפול – במסגרת תקופת ההחלמה הראשונית יש להקפיד על צריכת תזונה רכה, עדיף קרה, כמו גבינה לבנה ומעדני חלב שונים. הימנעו ממזון חם או כזה שמפעיל לחץ על הלסת כמו תפוח או לחם. בנוסף, יש להגיע לבדיקות תקופתיות: שיננית כל שישה חודשים ובדיקת מעקב אצל הרופא פעם בשנה.

סט שיניים

סוגי שתלים דנטליים וטיפולים

ישנם כמה סוגים של השתלות שיניים ביום אחד, כל אחד מהם עונה על צרכים מסוימים. סיכמנו את ההבדלים ביניהם בטבלה פשוטה להבנה.

שם השתלתיאורלמי מיועד?קריאה נוספת
שתלים זיגומטייםשתל דנטלי ארוך שמתחבר אל עצם הזיגומה בלחי במקום אל עצם הלסתלמקרים של מסורבי טיפול לאור מחסור קיצוני של עצם בלסת בלסת העליונהלמידע נוסף על שתלים זיגומטיים
שתלים בזאלייםשתל בצורת דיסק שטוח
שמתחבר מצידי החניכיים,
בניגוד לשתל רגיל שמוברג
ללסת
למקרים בהם עצם הלסת התחתונה דקה מדי, או
במקרי קיצון אפילו חסרה
לחלוטין
למידע נוסף על שתלים בזאליים
All on 4לסת שלמה שמותקנת על גבי
4-8 שתלים בלבד, על פי
שיקול הדעת של הרופא
למטופלים שאינם יכולים
להתחייב לסדרה ארוכה של טיפולים
למידע נוסף על All on 4


מרפאות השיניים של ד"ר יגאל בלן – השתלות שיניים ביום אחד  

אם עד כה ויתרתם על השתלת שיניים בגלל אורך הטיפול או מסיבה בריאותית כלשהי שמנעה זאת מכם, מרפאות השיניים של ד"ר יגאל בלן עשויות להיות הפתרון האידיאלי לבעיה.

קצת על ד"ר יגאל בלן

ד"ר יגאל בלן, רופא שיניים וראש המרפאות, הוא מחלוצי תחום השתלות השיניים בישראל. ד"ר יגאל בלן מגיע עם ניסיון עשיר של 30 שנה ועשרות אלפי השתלות שיניים מוצלחות.
הוא פיתח בעצמו מספר שתלים דנטליים ייחודיים והוא מרצה מבוקש מאוד שמעביר השתלמויות קליניות לרופאי שיניים בכירים מרחבי העולם, שטסים עד למרפאתו כדי ללמוד את תפישות העבודה שלו.

ד"ר יגאל בלן

אנחנו אוהבים אתגרים

היתרון הגדול ביותר של מרפאות ד"ר יגאל בלן, הוא העובדה שהן עוסקות אך ורק בביצוע השתלות שיניים ולא בשום טיפול דנטלי אחר.
הניסיון העצום והידע העשיר שצברנו לאורך עשרות שנים מאפשר לנו כיום לטפל גם במקרים רפואיים שנראים במבט ראשון חסרי סיכוי.

 1. מקבלים מסורבי טיפול – מרפאות השיניים של ד"ר יגאל בלן מטפלות גם במקרים מורכבים מאוד, כולל מטופלים שסובלים מבעיות רפואיות מורכבות שבדרך כלל לא נימצא להן פתרון הולם עד היום.
  המרפאות של ד"ר יגאל בלן נותנות מענה מקיף למקרים מורכבים של חוסר עצם, השתלות שיניים שנכשלו, מטופלים הסובלים מחרדה דנטלית או כאלו שסובלים ממצבים בריאותיים לא פשוטים.
 2. אחוזי הצלחה מרשימים – השילוב בין ניסיון מקצועי חסר תקדים, צוות רפואי יוצא דופן וטכנולוגיה פורצת דרך מסייעת למטופלים שלנו לצאת מהמרפאה עם חיוך גדול על הפנים.
 3. אחריות על הטיפול – המרפאה מעניקה למטופליה תקופת אחריות בת 5 שנים על שתלים דנטליים, כתרים רגילים וכתרים מזירקוניה. האחריות כוללת טיפולים משלימים כמו ניקוי אבנית פעמיים בשנה ובדיקה אצל הרופא ללא תשלום נוסף.
 4. אסתטיקה מעל לכל – אנחנו מאמינים ששתלים בשיניים צריכים להיות לא רק פונקציונליים כדי ללעוס את המזון בצורה יעילה, אלא גם אסתטיים כדי שהמטופל יוכל לחייך בפה מלא שיניים מבלי להתבייש.
  לכן, הקמנו מעבדת שיניים גדולה מהמעבדות החדישות בישראל שמשרתת אך ורק את לקוחות המרפאות של ד"ר יגאל בלן.
  במעבדה מייצרים, טכנאי שיניים שעברו הכשרה ייחודית האיטליה, את מערכות השיניים הקבועות בסטנדרט האסתטי הגבוה ביותר.
 5. פריסה ארצית – רשת המרפאות מתפרשת בצורה כזו שהטיפולים יהיו זמינים לכמה שיותר איזורים ברחבי הארץ. הרשת מחזיקה מרפאה אחת בתל אביב שבמישור החוף, מרפאה שניה בקריית ים שבצפון ומרפאה שלישית חדשה שנפתחה לאחרונה בירושלים.

מעבדת שיניים

אל תסתפקו במה שכתבנו

אם יש לך צורך לעבור השתלת שיניים, חשוב שנכיר אותך הרבה מעבר לתוכן הכתוב.
אנחנו מזמינים אותך להגיע אלינו, להכיר את הצוות, להתרשם מהמרפאות שלנו, לפנות ללקוחות עבר ולדבר איתם כדי לקבל חוות דעת נוספת ולהבין בסופו של דבר, שהגעת למקום הכי נכון לך לעבור בו השתלת שיניים ביום אחד.

השתלת שיניים

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה