השתלת שיניים ביום אחד: הטיפול שיצר מהפכה ברפואת השיניים

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

השתלת שיניים ביום אחד

עד לא מזמן, השתלת שיניים הייתה תהליך ארוך ומייגע עם חסרונות רבים. כעת, עם השאלת טכניקת “העמסה מיידית” מתחום האורתופדיה, ניתן ליהנות משיניים חדשות ביום אחד כמעט ללא סיכונים.

 

השתלת שיניים ביום אחד

אי אז, בעבר הלא רחוק מאיתנו, האפשרות היחידה לביצוע השתלת שיניים הייתה בשיטה שארכה בין חצי שנה לשנתיים. אחוזי ההצלחה היו גבוהים מאד (מעל 95%), אך התפיסה הטיפולית הייתה שיש לחלק את התהליך למספר פרוצדורות שונות בזמנים שונים: עקירת השיניים החלשות, השלמת עצם במידת הצורך, חיבור השתלים הדנטליים ללסת ומיקום הגשר והכתרים.

החלוקה נעשתה באופן זה על מנת לאפשר לגוף מספיק זמן כדי להחלים ולהתאושש מהטראומה, ורק כשאזור הטיפול החלים לחלוטין מהתהליך, התבצע מעבר לפרוצדורה הבאה בתור.

השתלת שיניים בשיטה זו הייתה מקובלת שנים רבות, ונפוצה גם היום, מאחר ואחוזי ההצלחה שלה גבוהים מאוד. עם זאת, לתהליך זה מס’ חסרונות.

השתלת שיניים בתהליך ארוך: החסרונות

 

חיים עם תותבות: השתלות שיניים ארוכות נראו כמסייעות למטופלים להתאושש מטראומה, אך בפועל גרמו פגיעה קשה באיכות חייהם, מאחר שנאלצו להסתדר ללא שיניים קבועות מרגע העקירה ועד לחיבור הכתרים הסופי, לעיתים אף שנתיים אחרי העקירה. החיים במשך תקופה כה ארוכה ללא שיניים טמנו בחובם חוסר יכולת לאכול בנוחיות או לדבר חופשיות והמטופלים נאלצו להשתמש בשיניים תותבות זמניות.

סיכונים בריאותיים: משום שלאחר העקירה לא התבצעה השתלה במקום, המחסור בשיניים הגביר את ספיגתה של עצם הלסת אל תוך הפה פנימה. מצב זה עלול להביא לחוסר קיצוני של עצם שפוגע במראה הפנים ומקשה על רופא השיניים לעגן את השתלים הדנטליים בלסת המטופל.

זיהומים: באופן עקרוני, כל פרוצדורה כירורגית היא פולשנית ועלולה לסכן את המטופל. ריבוי הפרוצדורות הכירורגיות בהשתלת שיניים ארוכה, ומשך הזמן בין השלבים השונים בטיפול, מותירים את הגוף חשוף יותר ומגדילים את הסיכון לזיהומים שונים.

המהפכה ששינתה את פני רפואת השיניים: השתלת שיניים ביום אחד

 

עקב החסרונות הללו, מטופלים פוטנציאליים רבים החליטו לוותר על הסיכונים וחוסר הנוחות והסתפקו בשיניים תותבות, עד שהגיעה השתלת השיניים ביום אחד.

המהפכה התפישתית בתחום רפואת השיניים שעומדת מאחורי השתלת השיניים ביום אחד הגיעה בכלל מתחום האורתופדיה. התפישה השלטת באורתופדיה היא שעדיף להקטין את מספר הטראומות שעובר הגוף ולרכז אותן. טיפול אחד = טראומה אחת.

מימוש התפישה התאפשר בזכות טכניקה חדשה שפותחה ונקראת “העמסה מיידית“, אשר מאפשרת להעמיס על עצם הלסת מערכת שיניים חדשה בזכות התבססות על מספר שתלים מצומצם. כך, לדוגמא, ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד בלסת עליונה תוך התבססות על שמונה, שישה ואפילו ארבעה(!) שתלים דנטליים בלבד, טיפול אשר מוכר בשמו המקצועי: All on 4.

(לקריאה נוספת: השתלת שיניים בשיטת All on 4)

All on 4

השתלת שיניים בשיטת All on 4

השתלות שיניים ביום אחד: היתרונות

 

היענות גבוהה לטיפול: השינוי בתפיסה הטיפולית פתח את הדרך בפני מטופלים פוטנציאליים רבים שחששו בעבר לעבור תהליך השתלת ארוך ומייגע. כיום, תוך יום טיפול אחד, ניתן ליהנות משיניים חדשות וקבועות.

שמירה על עצם הלסת: כאמור, כאשר אין שיניים מחוברות לעצם הלסת, הגוף מפרש זאת כחוסר צורך בהן ומתחיל לספוג פנימה את חומרי הבניין של העצמות לשימוש במקומות אחרים בגוף. חיבור השתלים הדנטליים לעצם מיד לאחר העקירה יוצר “שימוש מחודש” בעצם וכך מאט מאד ואף עוצר לעיתים את התהליך המזיק לגוף במקרה של חוסר בשיניים.

פתרונות למצבי קיצון: כתגובה לפיתוח שיטת השתלת שיניים ביום אחד, פותחו פתרונות נוספים המאפשרים גם ל”מסורבי טיפול” לעבור השתלת שיניים. מטופלים הסובלים מחוסר קיצוני בעצם, מטופלים הסובלים מאוסטאופורוזיס ומטופלים בעלי מחלות לב שנאסרה עליהם כניסה לתהליכים טיפוליים ארוכים. כל אלה יכולים היום לעבור השתלות שיניים מבלי לוותר על איכות החיים בשל מצבם הבריאותי.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטת ד”ר בלן

 

ד”ר בלן היה מראשוני רופאי השיניים בישראל שעשה שימוש בטכניקה החדשה של “העמסה מיידית” כדי להצליח להשתיל שיניים ביום אחד. ד”ר בלן שכלל ושפר את השיטה במשך שנים וצבר ניסיון של אלפי השתלות שיניים לאורך יותר מ-25 שנים.

רופאי שיניים מארה”ב, סין, אירופה ודרום אמריקה פוקדים את מרפאתו של ד”ר בלן בדרך קבע על מנת לעבור השתלמויות מקצועיות בטכניקות מתקדמות להשתלות שיניים ביום אחד ובהתאמות למקרי קיצון, על פי השיטה החדשה.

כיום נחשב ד”ר בלן למוביל עולמי בביצוע השתלות שיניים במקרים קיצוניים של חוסר עצם ומצבים מורכבים אחרים, והצליח להחזיר את החיוך למאות מטופלים מרוצים.

 • תוצאות אסתטיות מדהימות

  תוצאות אסתטיות מדהימות

  השתלת שיניים ביום אחד שמבוצעת באופן מקצועי ואיכותי מובילה לתוצאות מדהימות.
 • השתלת שיניים בשיטות שונות

  השתלת שיניים בשיטות שונות

  השיטה הספציפית להשתלת השיניים נקבעת לאחר אבחון מצבו של המטופל.
 • ד

  ד"ר יגאל בלן

  בעל למעלה מ25 שנות נסיון בהשתלות שיניים והינו בעל שם עולמי בתחום השתלות השיניים ביום אחד.

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן. ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד