השתלת שיניים בשיטת All on 4

השתלת שיניים בשיטת All on 4

 

אול און פור – השתלת שיניים בשיטת All on 4

מהי שיטת All on 4?

All on 4   היא שיטה ייחודית ומתקדמת להשתלת שיניים המאפשרת הרכבת מערכת שיניים מלאה על ארבעה שתלים בלבד. השיטה מתבססת על חלוקה אופטימלית ומחושבת של העומס על עצמות הלסת ומאפשרת למזער את הפגיעה בהם למינימום.

השתלת שיניים קורונה

מהלך הטיפול כולל החדרת ארבעה שתלים לעצמות הלסת עליהם מורכב הגשר בו יותקנו הכתרים. ניתן לראות זאת בצילום הבא המציג מטופל שהורכבה לו מערכת השיניים בשיטת 'אול און 4' בלסת העליונה ובלסת התחתונה:

All on 4

All on 4

All on 6 / All on 8

במקרים מסויימים, כאשר מזהה הרופא המטפל צורך בכך, ייתכן גם שימוש בשתלים נוספים. כך למעשה הפך השםAll on 4   לתיאור שיטה של חלוקת העומס על מספר מצומצם של שתלים, אך בפועל יכול לכלול גם שימוש ב-6 או אף ב-8 שתלים, הכל במידת הצורך ובהתאם לשיקול הדעת של הרופא. הצילום הבא מציג השתלת שיניים All on 8 המבוססת על אותם עקרונות של All on 4, אך על מספר רב יותר של שתלים.

All on 4 צילום

השתלת שיניים על גבי 8 שתלים – All on 8

מה היה לפני All on 4?

בעבר, עולם הטיפול הדנטלי החזיק בדעה כי ביצוע השתלת שיניים חייב להתפרש על פני מספר שלבים, זאת על מנת לאפשר לגוף להתאושש בכל פעם מהטראומה שעבר, לפני המעבר לשלב הכירוגי הבא. בהתאם לשיטה זו כל פרוצדורה אשר מהווה חלק מהטיפול כגון עקירה, קיבוע שתלים דנטליים, שיקום פה והתקנת כתרים, נעשתה בתאריך שונה לאורך תקופת הטיפול ובניהם נקבעה תקופת התאוששות כך שהשתלות השיניים נמשכו על פני תקופות ארוכות של חודשים ואף שנים.

שיטה ז יצרה בעיה של מצב ביניים, בו המטופל כבר נמצא לאחר עקירת השיניים הקודמות שלו, אולם טרם קיבל את מערכת השיניים החדשה. במהלך תקופה זו, שיכלה להימשך אף שנתיים תמימות, נאלץ המטופל להסתפק בפתרונות זמניים כמו שיניים מודבקות או אף תותבות נשלפות. פתרונות זמניים אלו פגעו משמעותית באיכות החיים של המטופל, ביכולת שלו לאכול ולדבר ועוררו מבוכה וחוסר ביטחון.

תקופת ביניים זו של שיקום הפה הרתיעה מטופלים מביצוע השתלת שיניים וגרמה לכך שרבים מהם העדיפו מחוסר ברירה להשתמש בשיניים תותבות ודחו את ההשתלה בכל פעם מחדש.

תפישת ההעמסה המיידית – המהפיכה

תפישת המהפיכה המיידית היא מונח הלקוח במקורו מתחום האורטופדיה, הקובע כי יש לקצר את זמן התהליך הכירוגי למינימום האפשרי. השיטה מתבססת על מחקרים שהוכיחו כי צמצום מספר השלבים הכירוגיים מקטין את הטראומה שעובר הגוף, מוריד את הסיכוי לזיהומים ולסיבוכים ומעלה את סיכויי ההחלמה.

תפישה זו, יחד עם התקדמות באיכותם ובחוסנם של השתלים הדנטליים, היא שהובילה לפיתוח טכניקת העמסה מיידית על גבי שתלים. בצורה זו יכול הרופא המטפל לבצע עקירת שיניים מתנדנדות, להחדיר ארבעה שתלים בלבד לעצם הלסת, לעגן עליהם גשר ועליו להתקין את הכתרים – תוך שעות ספורות בלבד.

המשמעות היא שמטופל שנכנס למרפאה בבוקר, יוצא ממנה כבר בצהריים עם מערכת שיניים חדשה וחזקה המאפשרת לו תוך יום אחד לחזור לשגרת חיים רגילה ולתפקוד תקין ומלא של הלסת.

לפני אול און פור

 

כפי שקורה בכל פעם שנולדת טכניקה חדשה, גם שיטת ההעמסה המיידית התקבלה בתחילת דרכה בחשדנות הן בקרב רופאי השיניים והן בקרב המטופלים. אולם, עם חלוף הזמן התברר כי השתלות שיניים ביום אחד, כפי שמכתיבה השיטה החדשנית, לא רק שאינן נופלות באיכותן ובהצלחתן מהשתלת שיניים בשיטה הישנה, אלא במקרים מסוימים אף עולות עליה.

מחקרים עדכניים שבוצעו בשנים האחרונות הראו כי לטכניקת ההעמסה המיידית אחוזי הצלחה של מעל 97%. שיעורי הצלחה אלה הם שהובילו לכך שעוד ועוד מרפאות שיניים בארץ וברחבי העולם בוחרים בשיטת אול און 4 למטופלים שלהם וממצבים שיטה זו כמובילה וכמרכזית בתחום השתלות השיניים.

 

יתרונות שיטת "All on 4" להשתלת שיניים

השתלת השיניים המתבססת על ארבעה שתלים בלבד מעניקה יתרונות ייחודיים:

 1. השתלה ביום אחד

  שיטת אול און פור יצרה למעשה מהפכה של ממש בתחום השתלות השיניים.

  תפישת ההעמסה המיידית מאפשרת כיום לבצע טיפל השתלת שיניים מלא בתוך יום אחד בלבד. כלומר – זמן ההשתלה עצמו אורך שעות בודדות ואילו זמן ההחלמה עומד על מספר שעות נוספות. המשמעות היא שכבר למחרת השתלת שיניים מלאה בשיטת אול און פור, מתפקד המטופל באופן מלא עם סט שיניים חדש.

 2. שיעורי הצלחה גבוהים

  בארץ וגם בעולם נעשה שימוש בטכניקת ההעמסה המיידית על גבי 4 שתלים כבר מעל לעשור. במהלך תקופה זו נעשו מחקרים רבים שנועדו לבחון את יעילות השיטה, את העמידות שלה וכמובן את שיעורי ההצלחה שלה, זאת בהשוואה לשיטות הקודמות.

  תוצאות מחקרים אלו העלו ששיעורי ההצלחה של ההשתלות בשיטה החדשה הינם חסרי תקדים – מעל ל-97 אחוזים.

  שיעורי הצלחה אלה הובילו לכך שעוד ועוד מרפאות שיניים ברחבי העולם עוברים להשתמש בהשתלת שיניים מבוססת ארבעה שתלים, והם שהופכים אותה לשיטה מרכזית ומובילה בתחום ההשתלות.

 3. מחיר All on 4

  מרכיב מרכזי במחיר השתלת שיניים נעוץ באיכות השתל הדנטלי.

  ישנן מרפאות שבוחרות לקצץ בעלות השתלת השיניים על ידי שימוש בשתלים מאיכות ירודה.

  יחד אם זאת, גם שימוש בשתלים באיכות גבוהה כדוגמת אלה של חברת 'Noris Medical' מאפשר מחיר נמוך יותר ביחס לשיטה הישנה מעצם העובדה שמדובר ב-4 שתלים בלבד המאפשרים שיקום מלא של חלל הפה.

  יתרה מכך, שיקום פה המתבסס על 4 שתלים בלבד יעיל גם במקרים של חוסר עצם בלסת ובכך הוא עשוי לחסוך בטיפולים שהיו נהוגים בעבר – השתלת עצם או הרמת סינוס, טיפולים מורכבים שהעלות שלהם היתה גבוהה.

 4. מענה לכל מטופל

  שיטת All on 4 צברה פופולריות רבה מכורח העובדה שהיא מתאימה כמעט לכולם, בכל הגילאים ובמצבים הרפואיים השונים.

  לדוגמא, אם בעבר לא ניתן היה להשתיל שיניים לחולי סוכרת והם סורבו לטיפול; הרי שהיום, תודות לשיטה זו, יכולים גם הם לעבור השתלת שיניים מלאה ביום אחד. הדבר נכון גם למטופלים אחרים שבעבר לא נמצא להם פתרון, כמו אלה שעברו השתלת שיניים שנכשלה או שסובלים ממחסור קיצוני בעצם הלסת.

ד"ר יגאל בלן

אז מאיפה מתחילים?

לאורך השנים קיבלו אלפי ישראלים החלטה לשקם את מערכת השיניים שלהם ובחרו לבצע טיפול השתלת שיניים ביום אחד במרפאה של ד"ר יגאל בלן. ד"ר בלן, מבכירי הרופאים בישראל, מחזיק בניסיון של כ-30 שנה ונחשב למוקד ידע חשוב ברמה העולמית בתחום השתלות השיניים.

מזה שנים מספר מעביר ד"ר בלן השתלמויות מקצועיות לרופאי שיניים מהארץ ומהעולם ומתעדכן בכל מחקר חדש בנושא על מנת להישאר בחזית הטכנולוגית והמקצועית.

למרפאות הבוטיק של ד”ר בלן בקרית ים, תל אביב וירושלים, הגיעו לאורך השנים אלפי מטופלים אשר תודות לידע, למקצועיות ולניסיון הרב –  הצליחו בתוך יום אחד לשוב לחייך, לדבר, לאכול בצורה תקינה ולחזור לשגרת חייהם התקינה.

אם יש לך צורך בהשתלת שיניים – אין מה להסס ליצור קשר עם ד”ר בלן, שישמח לענות על כל שאלה.

ניתן לפנות אל צוות המרפאה באמצעות הטופס שלהלן, ולקבוע פגישת ייעוץ הכוללת אבחון מקיף, צילום CT ובניית תכנית טיפול, ללא עלות וללא התחייבות.

השתלת שיניים

 

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה