השתלת שיניים בשיטת All on 4

השתלת שיניים בשיטת All on 4

אול און פור – השתלת שיניים בשיטת All on 4

מהי שיטת All on 4?

All on 4, היא שיטה פופולרית להשתלת שיניים שבמהלכה מוחדרים 4 שתלים לעצמות הלסת, והם מהווים את הבסיס להתקנת מערכת השיניים תוך חלוקת עומס אופטימלית ופגיעה מינימלית בעצמות הלסת.
על גבי ארבעת השתלים מותקן גשר המקביל בכיוונו לעצמות הלסת, ועליו מותקנים הכתרים. בצילום שלפניך ניתן לראות כיצד נראית מערכת של ארבע שתלים שהושתלו בלסת התחתונה ובלסת העליונה של המטופל:

All on 4

All on 4

All on 6 / All on 8

לעיתים, ובהתאם לשיקול הדעת של הרופא, נעשה שימוש ב5, 6, 7 או 8 שתלים דנטליים אשר מושתלים באופן דומה, ולמעשה “All on 4” הפך לשם כללי לשיטה של העמסה מיידית על גבי שתלים שמתבססת על 4 שתלים דנטליים אך יכולה לכלול גם יותר. בתמונה שלהלן ניתן לראות צילום רנטגן נוסף, של פתרון דנטלי מסוג All on 8, שכאמור הוא מבוצע באותו אופן ומבוסס על אותם העקרונות המנחים:

All on 4 צילום

השתלת שיניים על גבי 8 שתלים – All on 8

מה היה לפני All on 4?

בעבר, לפני שהייתה קיימת טכניקה של העמסה מיידית, השתלות שיניים התבצעו לאורך תקופה ארוכה של חודשים ושנים.
הסיבה לכך היא שהתפישה הטיפולית שהייתה מקובלת באותן שנים הייתה שביצוע השתלת שיניים חייב להתבצע במספר שלבים כדי לאפשר לגוף זמן להתאושש מהטראומה הכירורגית שהוא חווה בכל שלב.
כך נוצר מצב שכל אחת מהפרוצדורות המהוות חלק מהטיפול כמו עקירת השיניים, קיבוע השתלים הדנטליים, ביצוע שיקום הפה והתאמת הכתרים, נעשתה בתאריך אחר לאורך הטיפול ובין כל פרוצדורה אחת לשנייה הייתה תקופת התאוששות בת מספר חודשים.
הבעיה הייתה שלאורך כל התקופה הזו מרגע עקירת השיניים ועד לרגע בו המטופל קיבל מערכת שיניים חדשה, הוא נאלץ להסתפק בפתרונות ביניים כמו שיניים זמניות מודבקות במקרה הטוב, ושיניים תותבות נשלפות במקרה הפחות טוב.
המצב גרם לכך שהמטופל נאלץ לסבול מחסרונות כמו חוסר יכולת ללעוס באופן אופטימלי, מבוכה וחוסר בטחון והתעסקות שוטפת ותדירה עם השיניים התותבות.
התוצאה הייתה פגיעה משמעותית באיכות חייו של המטופל וביכולתו לדבר ולאכול לאורך כל התקופה הזו עד לסיומו של שיקום הפה, תקופה שיכלה להגיע לשנתיים.
בעקבות זאת אנשים רבים העדיפו את השימוש בשיניים תותבות או דחו את השתלת השיניים לשלב מאוחר ככל האפשר.

תפישת ההעמסה המיידית – המהפיכה

תפישת ההעמסה המיידית לקוחה במקורה מתחום האורטופדיה ומתבססת על מחקרים שהראו כי קיצור התהליך הכירורגי וסיומו בפרק זמן קצר תוך צמצום מספר הפרוצדורות הכירורגיות, מקטין בסופו של דבר את הטראומה שהגוף עובר, מקטין את הסיכונים לזיהומים וסיבוכים ומגביר את סיכויי ההחלמה.
על בסיס התפישה הזו פותחה טכניקת העמסה מיידית על גבי שתלים, כשההתפתחות באיכותם וחוסנם של השתלים הדנטליים תרמה לה רבות.
הטכניקה מאפשרת לרופא השיניים לבצע תוך מספר שעות בודדות עקירה של שיניים מתנדנדות, לעגן 4 שתלים דנטליים בלבד בלסת, לחבר גשר לשתלים ולמקם עליו את הכתרים המהווים את השיניים החדשות.
התוצאה היא שמטופל שהגיע לטיפול בבוקר יוצא אחה”צ עם סט חדש של שיניים חדשות המאפשרות לו לחזור תוך יום אחד לתפקוד מלא של הלסת.

שתל דנטלי

השתלת שיניים בשיטה ישנה – שתל ייעודי לכל כתר

כמו כל טכניקה חדשה, גם ההעמסה המיידית זכתה בתחילת הדרך ללא מעט הרמות גבה הן בקרב מטופלים והן בקרב קהילת רופאי השיניים.
אבל המציאות הוכיחה כי השתלות שיניים ביום אחד, המבוססות על התפישה החדשנית מוצלחות לא פחות מהשתלת שיניים בשיטה הישנה והארוכה ובמקרים מסוימים אף מוצלחת יותר:
מחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים אחוזי הצלחה מרשימים לטכניקה של העמסה מיידית של מעל 97%.
שיעורי ההצלחה הגבוהים של השתלות בשיטת אול און 4 גרמו לכך שיותר ויותר מרפאות שיניים בארץ ובעולם מאמצים שיטה זו כמרכזית ומובילה בתחום השתלות השיניים.

יתרונות שיטת "All on 4" להשתלת שיניים

להשתלת שיניים המבוססת על ארבעה שתלים יתרונות רבים, ואנו נמנה את המרכזיים מבניהם:

 1. השתלה ביום אחד

  שיטת אול און פור היא זו שלמעשה גרמה למהפכה בתחום השתלות השיניים.
  תפישת ההעמסה המיידית מאפשרת לבצע השתלת שיניים מלאה ביום אחד בלבד – כאשר ההשתלה עצמה אורכת שעות בודדות
  וההחלמה מהטיפול אורכת מספר שעות נוספות – כך שכיום, מטופל שמחליט לבצע השתלת שיניים בשיטת אול און פור – חוזר לתפקוד מלא למחרת הטיפול.

 2. שיעורי הצלחה גבוהים

  השימוש בהעמסה מיידית על גבי 4 שתלים היא שיטה שנעשה בה שימוש בארץ ובעולם כבר מעל לעשור.
  תקופה אשר אפשרה לחוקרים ורופאים לבחון את שיעורי ההצלחה שלה בהשוואה לשיטות הישנות.
  הממצאים הם ששיעורי ההצלחה של השתלת שיניים בשיטת זו גבוהים מאוד – מעל 97% אחוזי הצלחה.
  שיעורי ההצלחה הגבוהים של טיפולי השתלת שיניים המבוססים על ארבעה שתלים דנטליים היא אחת הסיבות שיותר ויותר מרפאות שיניים בארץ ובעולם מאמצים שיטה זו כמרכזית ומובילה בתחום השתלת השיניים.

 3. מחיר All on 4

  אחד המרכיבים העיקריים במחיר השתלת שיניים הוא איכות השתל הדנטלי.
  מרפאות מסוימות מצליחות לקצץ את עלות השתלת השיניים באמצעות שימוש בשתלים מאיכות נמוכה.
  אך גם כאשר משתמשים בשתלי שיניים איכותיים, כדוגמת שתלים של חברת "Noris Medical", מחיר השתלת השיניים בשיטת זו נמוך יחסית לשיטות הישנות, שכן היא עושה שימוש ב4 שתלים בלבד עבור שיקום פה מלא.
  שיקום הפה המבוסס על ארבעה שתלים דנטליים בלבד מספק מענה גם למצבים של חוסר עצם בלסת, ולכן היא עשויה לחסוך בעלויות של טיפולים שהיו נהוגים בעבר – כמו הרמת סינוס או השתלת עצם בלסת.

 4. מענה לכל מטופל

  שיטת All on 4 נחשבת לפופולרית מאוד, מהסיבה שהיא מתאימה כמעט לכל אחד, בכל גיל ובכל מצב רפואי.
  בעבר חולי סכרת למשל לא יכלו לעבור השתלת שיניים והיו מסורבי טיפול. אודות לשיטה זו, גם מטופלים שבעבר לא נמצא להם פתרון יכולים לעבור השתלת שיניים ביום אחד, כמו מטופלים אשר עברו השתלת שיניים שנכשלה או הסובלים מחוסר קיצוני בעצם.

אז מאיפה מתחילים?

ישראלים רבים החליטו לשקם את מערכת השיניים שלהם ובחרו לעבור טיפול השתלת שיניים ביום אחד במרפאה של ד”ר יגאל בלן. ד”ר בלן, בעל נסיון של כ-30 שנה בהשתלות שיניים, נחשב לאחד ממוקדי הידע החשובים בעולם בתחום השתלות השיניים.

ד”ר בלן, מזה מספר שנים, עורך השתלמויות מקצועיות לרופאי שיניים מהארץ ומהעולם, ומתעדכן באופן שוטף בכל מחקר חדש בנושא.

למרפאות הבוטיק של ד”ר בלן בקרית ים ותל אביב הגיעו לאורך השנים אלפי מטופלים, ואודות לידע, למקצועיות ולנסיון הרב – הם הצליחו לחזור לשגרת חיים תוך יום אחד בלבד, כאשר הם מסוגלים לחייך, לדבר ולאכול בצורה תקינה.
אם אתה זקוק להשתלת שיניים – אל תהסס ליצור קשר עם ד”ר בלן, שישמח לענות על כל שאלה.

ניתן לפנות אל צוות המרפאה באמצעות הטופס שלהלן, ולקבוע פגישת ייעוץ עם ד”ר בלן ללא תשלום.

במסגרת פגישת הייעוץ יבוצע אבחון מקיף למטופל, הכולל צילום CT, ותיבנה תכנית טיפולים.

השתלת שיניים

Call Now Buttonלחיוג מהיר למרפאה