השתלת שיניים ממוחשבת ביום אחד

טלפנו עכשיו: 072-33-11-980

השתלת שיניים ממוחשבת – פסגת הטכנולוגיה הדנטלית

השתלת שיניים ממוחשבת ברמה כזו או אחרת הפכה להיות סוג של סטנדרט טיפולי במרפאות השיניים המובילות והיא מאפשרת להשיג רמות דיוק גבוהות יותר בכל טיפול.

צפו בסרטון המדגים את השימוש בטכנולוגיית CAD / CAM:

השתלת השיניים היא אחד הטיפולים הדינמיים ביותר בתחום רפואת השיניים, שלא מפסיק להתחדש כל הזמן. לפני כעשור עבר הטיפול בישראל מהפיכה כשרופאי השיניים המובילים החלו לבצע השתלות שיניים ביום אחד וקיצרו בצורה דרסטית את משך הטיפול כפי שהיה מקובל עד אז.

השינוי הזה פתח את אפשרויות הטיפול במצב של חוסר שיניים בפני קהל גדול של מטופלים שחשש מהטיפול הארוך או שלא יכול היה לעמוד פיזית ובריאותית בטיפול ארוך של השתלת שיניים.

מאז טיפול השתלת השיניים לא מפסיק לחדש את פניו :

בתחום השתלים הדנטליים

שתלים דנטליים חדשים נכנסים לשימוש כמו שתלי דיסק או שתלים זיגומטיים המאפשרים השתלה לזיגומה (עם הלחי) במקרים של חוסר עצם.
שתלים קורטיקליים עם ראש חלק המאפשרים לצמצם משמעותית את הסיכון לכישלון ההשתלה ועוד שתלים דנטליים רבים שנמצאים כל הזמן בפיתוח ומאפשרים לבצע השתלות שיניים שבעבר היו בלתי אפשרויות.

בתחום שיקום הפה על גבי השתלים

כחלק מההשפעה של עולם האסתטיקה על תחום רפואת השיניים עברו רופאי השיניים בתהליך שיקום הפה מכתרי חרסינה שהיו נפוצים מאוד אל כתרי זירקוניה המאפשרים להשיג תוצאות אסתטיות טובות יותר עם חומר יציב וחזק יותר מחרסינה ששומר על הבוהק שלו לאורך שנים.

השתלת שיניים ממוחשבת – פריצת דרך טכנולוגית

ההתקדמות הטכנולוגית העולמית והשימוש במחשבים לא פסח על תחום ההשתלות ומאפשר כיום לבצע השתלת שיניים ממוחשבת, שבה תהליך תכנון הטיפול וחלק ניכר ממנו נעשה באמצעות מחשב.

השתלת שיניים ממוחשבת ביום אחד

למה צריך בכלל השתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ביום אחד היא תהליך הדורש דיוק רב, שתל שמוקם בזווית לא נכונה עלול לאורך זמן לא לעמוד בלחצי הלסת ולהישבר, שתל דנטלי שמוקם בנקודה שבה עצם הלסת לא עבה מספיק לא יהיה יציב ובכלל, גשר וכתרים לא מדויקים פוגמים בחיוך ובעקבות זאת במראה הפנים.

השימוש במחשבים מאפשר לזהות כשלים ובעיות שעלולות לצוץ במהלך הטיפול, מסייע לתכנן במדויק את מיקום כל אחד מהשתלים הדנטליים ובסופו של דבר מאפשר לייצר כתרי זירקוניה המחקים בתצורה מושלמת את השיניים הטבעיות שאותן הם אמורים להחליף.

הפועל היוצא של המיחשוב הוא שיפור משמעותי בתוצאות הטיפול הן ברמה האסתטית והן ברמה הבריאותית תוך הקטנה של הסיכון בכישלון ההשתלה.

איך עובדת השתלת שיניים ממוחשבת?

שלב ראשון – הדמיית CT

השתלת שיניים ממוחשבת מתחילה כבר משלב האבחון, כאשר מבוצעת הדמיית CT. זוהי הדמיה תלת מימדית של חלל הפה שבה ניתן לאתר במדויק את מיקום שורשי השיניים את עובי עצם הלסת בקדמת הפה ומאחור ולאבחן את מצב השיניים שנותרו בכל לסת.
בסיום אבחון זה יכול רופא השיניים להציע תוכנית טיפול מפורטת בהתאם למצב הלסת הייחודי של כל מטופל.

שלב שני – טכנולוגיית CAD / CAM

השלב השני הוא שימוש בתוכנת מחשב מתקדמת הקרויה CAD / CAM. תוכנה זו נעזרת בהדמיית ה-CT על מנת לבצע תכנון ממוחשב תלת מימדי של הטיפול על פי תכנית הטיפולים – למקם כל אחד מהשתלים הדנטליים, לתכנן את מבנה הגשר שיונח על השתלים וליצור הדמייה מדוייקת של הכתרים שימוקמו על הגשר ויהוו את מערכת השיניים החדשה.
מידע נוסף על טכנולוגיית CAD / CAM ניתן לקרוא כאן >>

שלב שלישי – מדפסת תלת מימד

בשלב זה מבוצעת במעבדת השיניים הדפסה מדויקת אחד לאחד של מבנה הגשר והכתרים שתוכננו בשלב השני על ידי השימוש בטכנולוגיית CAD / CAM.

את הגשר והכתרים האלו יכול עכשיו רופא השיניים למקם בפיו של המטופל.

חשוב מאוד לדעת

השתלת שיניים ממוחשבת היא כלי מעולה עבור רופא השיניים אך היא עדיין כלי מסייע ואינה מהווה תחליף למיומנות ולניסיון של רופא השיניים שהוא זה שבסופו של דבר ממקם את אותם שתלים, גשר וכתרים בפיו של המטופל.

רוצים לקרוא עוד על שיטת ד”ר בלן ועל השתלות שיניים מתקדמות? לחצו כאן >>

 

תאמו פגישת ייעוץ ללא תשלום

בפגישה תכירו את ד”ר בלן ותקבלו ייעוץ מקיף, הכולל צילום CT של הלסת ללא התחייבות


050
אשמח לקבל מידע בעתיד

  • שלב ראשון - הדמיית CT

    הדמיה תלת מימדית בעזרת מכשיר CT מתקדם
  • שלב שני - טכנולוגית CAD / CAM

    תכנון תלת מימדי ממוחשב של הגשר והכתרים שבהם ייעשה שימוש בהשתלה
  • שלב שלישי - מדפסת תלת מימד

    הדפסת כתרי זירקוניה מדויקים במדפסת תלת מימדית